“Burdur Peyniri için Yol Haritası Çalıştayı”16 Şubat’ta

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 16 Şubat’ta “Gelenekselden Endüstriyel Üretime Peynir: Burdur Peyniri Için Yol Haritası Çalıştayı” düzenliyor. Türkye’deki peynir üreticisi ulusal firmalar ile yöresel peynir üreticileri ile bilim insanlarını bir araya getirecek çalıştayda Burdur peyniri için yol haritası belirlenecek.
Bu haber 2021-02-10 16:54:43 eklenmiş ve 16110 kez görüntülenmiştir.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının koordinasyonunda, Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında, “Hayvancılık alanında” pilot üniversite olarak seçilmiş ve yaptığı çalışmalar ile başta Burdur ili ve çevresi olmak üzere, bölgesine ve ülkemize önemli katkılar sağlama hedefi ile çalışmalarına devam ediyor.

 

Proje kapsamında “Hayvansal Sanayiye Dayalı Katma Değer Yaratılması” amaçları ekseninde düzenlenecek “Gelenekselden Endüstriyel Üretime Peynir Çalıştayı” ile; kültürel değerlerimiz olan geleneksel peynirlerimizin endüstriyel üretim ile korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması, ürünlerimizin kalite, çeşitlilik, pazarlama sorunlarının belirlenip, bu sorunlara çözüm önerileri bulunması hedefleniyor. Organizasyon yörenin geleneksel peynir çeşitlerinin artırılması, ürünlerinin ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtılması ve pazarlanma potansiyelinin geliştirilmesi ve üniversite sanayi işbirliğinin geliştirip ortak proje çalışmaları için zemin hazırlanması amacı ile bilim insanları, peynir üreticileri, sektör temsilcileri, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, kooperatifler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

 

Salgın ile ilgili her türlü önlemin alınacağı çalıştayda çevrimiçi ve yüz yüze katılım sağlanacak Organizasyon 16 Şubat 2021 Salı günü Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kapmpüsündeki Lavanta Tepesi Otelinde  düzenlenecek.

 

 

ETİKETLER : Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Peynir Çalıştay
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör