IV. Et Ürünleri Çalıştayı 6-8 Ekim’de Kuşadası’nda

Ülkemizde Et Bilimi ve Teknolojisi alanında öncü bir organizasyon olma özelliği taşıyan Et Ürünleri Çalıştayı’nın dördüncüsü 6-8 Ekim 2020 tarihleri arasında Aydın’da bulunan Kuşadası Seven Seas Sealight Elit Otel’de 'nin kongre merkezinde gerçekleştirilecek. Çalıştay başkanlığını, Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Et Teknolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Meltem Serdaroğlu yürütüyor.
Bu haber 2020-09-30 17:15:45 eklenmiş ve 45104 kez görüntülenmiştir.

 

Teması “Et Ürünleri Üretiminde Yenilikçi Yaklaşımlar” olarak belirlediklerini söyleyen Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Meltem Serdaroğlu: “Çalıştay, katılımları halinde Ege Üniversitesi Üst Yönetimi ile Devlet ve Özel Kurum-Kuruluşlarının Üst Düzey Yöneticilerinin açılış konuşmaları ile başlayacaktır. Ardından, teması “Et Ürünleri Üretiminde Yenilikçi Yaklaşımlar” olarak belirlenen çalıştayın bilimsel programı süresince; alanında uzman birçok araştırıcı ve sektör temsilcisi tarafından, işlenmiş et ürünleri kalitesi, fonksiyonel et ürünleri, sağlıklı formülasyonların geliştirilmesi, et ürünlerinde katkı maddeleri, üretim ve ambalajlama teknikleri, ürün güvenliği ve yasal düzenlemeler hakkında konuşmalar gerçekleştirilecektir. Konuşmalara ek olarak yapılacak olan yuvarlak masa toplantıları ile üniversite ve sektör iş birliklerinin tartışılması, yenilikçi bakış açılarının kazandırılması ve böylece paydaşlar arasında yüksek düzeyde bilgi paylaşımı sağlanarak iletişimin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Çalıştayın bir diğer önemli özelliği ise lisansüstü sözlü-poster sunumu oturumudur. Bu oturum kapsamında seçilecek posterler, kısa sunumlar halinde, çalıştay katılımcıları ile interaktif bir ortamda paylaşılacaktır. Çalıştay kapsamında ayrıca dereceye giren en iyi sözlü sunum, en iyi sözlü-poster sunum ve en iyi poster sunumu ödüllendirilecektir.”dedi.

 

Çalıştayda; Türkiye’nin tüm illerindeki sektör temsilcileri, üniversitelerden çok sayıda akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile verimli, işbirlikçi ve bilgi paylaşımının üst düzeyde sağlanacağı bir ortamın oluşturulması hedefleniyor. Çalıştay internet sitesi ‘‘https://etcalistayi2020.ege.edu.tr/’’ olup, burada detaylı bilgiler yer alıyor.

 

Çalıştayın platin sponsoru Galetaş Gıda oldu

 Kaliteli Galeta unu üretimi konusunda öncü firma olan Galetaş Gıda IV. Et Ürünleri Çalıştayı’na destek vererek platin sponsor oldu.

 

Bilimsel organizasyon ve yayınlara her zaman destek olduklarını belirten Galetaş Gıda Genel Müdürü Alaattin Duran: “Galeta unu konusunda oldukça hassas üretim yapıyoruz.  Gıda Mühendisleri gözetiminde ürettiğimiz  Galetaş Gıda’nın ürünleri, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği, FSSC 22000 ve Gimdes den Helal sertifikasına  sahip ve bu standartlar çerçevesinde üretim yapıyoruz. Tamamen kendi bünyemizde oluşturduğumuz üretim sistemi ile hijyenik, doğal ve katkısız olarak ürettiğimiz galeta ununu tüketiciler ile buluşturuyoruz.”şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER : Et et çalıştayı Meltem Serdaroğlu gıda kuşadası hijyen
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Et Ürünleri haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör