Tomra Food, Gulfood 2019’da makinalarını sergileyecek

TOMRA Food, sensör tabanlı ayıklama makineleri ve son teknolojilerini Dubai’de düzenlenen Gulfood Manufacturing 2019 Fuarı’nda sergileyecek.
Bu haber 2019-10-28 14:22:50 eklenmiş ve 5179 kez görüntülenmiştir.

 

 

Orta Doğu, Asya ve Afrika'daki en büyük gıda ve gıda endüstrisi etkinliği olan Gulfood Manufacturing 2019, 60'dan fazla ülkeden 36.000 üreticiyi Dubai'de bir araya getirmeye hazırlanıyor. 29 Ekim - 1 Kasım 2019 tarihleri arasındaki fuarda TOMRA Food, en gelişmiş gıda sınıflandırma, ayıklama ve soyma teknolojilerini Hol 3’teki D3-36 numaralı standında ziyaretçiler ile buluşturacak.

 

Geniş yelpazedeki gıda uygulamalarında sensör tabanlı makineleri ve çözümleri ile lider olan TOMRA Food, gıda üreticileri ve işlemcilerinin operasyonel verimliliklerini arttırarak güvenli gıda tedarikini destekliyor. TOMRA Food, Gulfood 2019’da MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika)  bölgesindeki varlığını arttırmayı hedeflediği kuruyemiş, kuru meyve, patates ve ürünleri ile tüketime hazır meyve ve sebze uygulamaları için ayıklama teknolojilerine odaklanıyor. Fuarda özellikle bu uygulamalarda ön plana çıkan TOMRA Nimbus BSI+, TOMRA 5B ve TOMRA 3C ayıklama makineleri ile ilgili ziyaretçileri bilgilendireceklerine değinen TOMRA Food Bölge Satış Müdürü Dimitrie Knopfmacher; “Gıda ayıklama ve soyma makinelerimizin gelişmiş özellikleri, tesislerin daha verimli çalışmasına, daha kaliteli ürün elde etmesine, ürün israfının en aza indirilmesine ve karlılığın en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyor” diye belirtti.

 

2018 yılında Gulfood Fuarı’nda sektör uzmanları ile buluşarak yeni iş alanlarının ve pazarların kapısını açtıklarını dile getiren Dimitrie Knopfmacher, fuara katılımları ile ilgili olarak; “MENA bölgesinde gıda endüstrisindeki çok sayıda tedarikçi ve müşteriyi bir araya getiren Gulfood Fuarı, TOMRA Food olarak önem verdiğimiz platformlardan biri. Bu bölgedeki gıda üreticileri ve işlemcilerine ileri teknolojimizi ve sunduğumuz avantajları aktarırken, pazarlar hakkında bilgimizi ve gözlemlerimizi geliştirmek için bir çok iyi fırsat oluyor” dedi.

 

Dimitrie Knopfmacher, gıda alanında kaynakların verimli kullanılması ve gıda israfı problemlerinin MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika)  bölgesi için de önem taşıdığının altını çizerek; “Tarımsal gelişme ve artan gıda talebi, MENA bölgesinde de gıda alanındaki en büyük zorlukları temsil ediyor. Son yılarda bu bölgede gıda açığı artış gösterse de gıda ithalatı nedeniyle bugüne kadar tarım, çok önemli rol oynamamıştı. Artık bölgedeki amaç, tarımda sürdürülebilir bir büyümeyi sağlayarak üretim ve gıda güvenliğini arttırmak. Bu nedenle orta ve uzun vadede TOMRA’nın gıda ayıklama ve soyma alanında bu bölgedeki üretici, işlemci ve tedarikçileri için önemli iş ortaklarından biri olacağına inanıyoruz” şeklinde açıkladı.

 

Bu teknolojiler hakkında daha fazla bilgi alabilmek için 29 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Gulfood Manufacturing 2019 Fuarı’nda 3. Hol D3-36 numaralı TOMRA Food standını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Tomra Food Will Exhibit Its Most Advanced Food Processing Technologies At Gulfood Manufacturing 2019

 

 TOMRA Food will exhibit its sensor-based sorting machines and most advanced technologies at Gulfood Manufacturing in Dubai.

Gulfood Manufacturing 2019, the biggest food industry event in the Middle East, Asia and Africa region, prepares to connect 36.000 suppliers from over 60 countries in Dubai. TOMRA Food will showcase its most advanced grading, sorting and peeling technologies at Stand D3-36, Hall 3 between 29 – 31 October 2019.

 

TOMRA Food, the leader in sensor-based sorting solutions for a wide range of food applications, supports safe food supply by improving the operational efficiency of food manufacturers and processors. At Gulfood Manufacturing 2019, TOMRA Food focuses on nuts, dried fruit, French fries and fresh-cut sorting technologies, in which it aims to increase its presence in the MENA (Middle East and North Africa) region. Stating that they will inform their visitors about the Nimbus BSI+, TOMRA 5B and TOMRA 3C sorting machines which are particularly prominent in these applications at the exhibition, Dimitrie Knopfmacher, Regional Sales Manager at TOMRA Food explained: “The advanced features of our food sorting and peeling machines help facilities work more efficiently, achieve higher-quality products, minimize product waste and maximize profits.”

 

Expressing that they convened with industry experts and opened the way to new business areas and markets in Gulfood Manufacturing 2019, Dimitrie Knopfmacher explained: “Gulfood Manufacturing connects numerous suppliers and customers in the food processing industry in the MENA region, is one of the platforms that TOMRA Food attaches importance to. It enables us to share with food manufacturers and processors our advanced technology and advantages we offer, while also providing various good opportunities to improve our knowledge and observations about markets.”

 

Underlining that the efficient use of resources and food waste problems are also important for the food industry in the MENA (Middle East and North Africa), Dimitrie Knopfmacher said: “Agricultural developments and increasing food demand represent the biggest challenges in the food industry in the MENA region. Until now, agriculture has not played an important role in this region due to food imports even though the food gap is increasing in the recent years. Today, the goal in the region is to secure a sustainable growth in agriculture in order to increase production and food safety. Therefore, we believe that TOMRA will become an important business partner in the area of food sorting and peeling for manufacturers, processors and suppliers in this region.”

·         For more information on these technologies, visit TOMRA Food’s booth in Hall 3, Stand D3-36 at Gulfood Manufacturing 2019 between 29 – 31 October.

 

 

ETİKETLER : Tomra makina gıda kalite kuruyemiş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör