Bademli Kooperatifi 50 yaşında

S.S. Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 50. Genel Kurulunu yaptı. 50. yıl dolayısıyla yaş günü kutlaması da yapan kooperatif, genel kurul akşamında misafirleri ve ortaklarıyla bir araya gelip havai fişekli kutlama yaptı
Bu haber 2018-07-10 18:27:58 eklenmiş ve 4319 kez görüntülenmiştir.

 

Bir vefa gecesi

1968 yılında 20 kurucu ortakla yola çıkan kooperatifin yönetim kurulu kurucularını unutmadı. 50. yıl coşkusunun yaşandığı gecede 85 yaş üstündeki hayatta olan kurucularına ve rahmetli olanların evlatlarına plaket takdim edildi. Kuruluş süreci ve kurucular 18 dakikalık 50.yıl özel filmiyle anıldı. Filmin ardından geceye katılanlar duygulu anlar yaşadı. Kuruculardan bazıları gecede eline mikrofonu alıp gözyaşlarına boğuldu.

 

Yarım asırlık çınar

Bir masası, ofisi bile olmayan günlerden bölgenin tarım sanayii olma serüvenini özetleyen Başkan Selçuk Bilgi, kurumsallaşmayı vurguladı. Kurumlarda 50 yılın yolun çok başı olduğunu ifade ederek kooperatifçiliğin titizlikle ve inatla sosyal bilinç ile duyarlı bir çevre anlayışıyla sürdürülmesi gereğinin altını çizdi.

 

Gelecek 50 yıl

Konuşmasında, fidancılık ve hayvancılık alanında tüm altyapı çalışmalarının gelecek günlerde bir an evvel tamamlanması için çalışmalar sürdürüleceğini söyleyen Başkan Bilgi, tarımsal üretimde ithal girdi kalemlerinin önünü kesecek her girişimde bulunacaklarını ve bu konuda yapılacak her türlü çalışmaya tavizsiz destek vereceklerini ifade etti. Yeni sulama teknolojileri ve bu teknolojilerin ucuzlatılması, sulu tarıma uygun ürün deseninin azaltılması, suyun niteliğinin ve niceliğinin korunması, toprak tahribatının önüne geçilmesi, sürdürülebilir bir kentsel dönüşüm sağlanması, topraklarımıza özgün hayvan ıslahı gibi can yakıcı sorunları gündemine alan Başkan Bilgi, tarımın çevre politikasından bağımsız değerlendirilemeyeceğini, topyekûn bir bakış açısının inşası için çalışacaklarını belirtti.

 

Müzik ziyafeti ve bademli efeleri

Gecenin ikinci bölümüne Bademlili gençlerin ve kooperatif personelinin zeybek oyunuyla başlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pop ve halk müziği orkestrasının birbirinden keyifli parçalarıyla coşan kooperatif personeli, ortakları ve misafirleri 50. yıl coşkusunu hep birlikte yaşadı. Havai fişek gösterileriyle gece sona erdi.

 

 

ETİKETLER : Bademli kooperatifi Selçuk Bilgi fidancılık süt yoğurt
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Zeki Öztürk 2018-07-10 20:58:25
Bademli Kooperatifini tebrik ederim. Kaliteli ürünlerini tüketiyoruz. Meyve fidanlarından diktim. Başarılarının devamını dilerim.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Süt haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Puan Durumu
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör