Zeytindostları ödül gecesinde buluştu

Zeytindostu Derneği’nin düzenlediği 7. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda dereceye giren firmalara ödülleri İzmir Kaya Thermal Otel’de düzenlenen gecede verildi.
Bu haber 2014-04-12 20:13:19 eklenmiş ve 5058 kez görüntülenmiştir.

Zeytindostu Derneği üyelerinin geniş katılımının olduğu geceye Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Renklidağ, Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Ünal Kaya, Zeytindostu Tadım Paneli Lideri Serdar Öçten Ünsal, Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda zeytindostu katıldı. 

Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Geleneksel Zeytindostu Yemeği’nin ardından gerçekleşen törende konuşan Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Tatlı, dernek olarak ülkemizde üretilen zeytinyağlarının kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmak gibi bir misyon üstlendiklerini söyledi. Yarışmaya katılan zeytinyağlarının kalite anlamında ilk yıllara oranla büyük bir mesafe kat ettiğini söyleyen Tatlı, “Zeytincilik ülkemizde pek çok bölgede yapılıyor. Belirli bir bölgeden ziyade tüm bölgelerimizin üretimi olan zeytinyağlarının belirli bir kaliteyi yakaladığını söylemek mümkün... Zeytindostu Derneği olarak düzenlediğimiz bu yarışmalarla, tadım etkinlikleriyle kaliteli zeytinyağı üretimine katkı koymayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ayağının tozuyla ödül törenine katıldı

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçılar Birliği (EZZİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Gürkan Renklidağ seçimin ardından katıldığı ilk etkinliğin Zeytindostu Derneği’nin düzenlediği Ödül Töreni olduğunu belirterek sektörel uzlaşı mesajları verdi. Renklidağ, “EZZİB olarak sektörde birlik ve beraberlik ruhunu oluşturmaya çalışacağız. Herkesle bir masanın etrafında oturmaya gayret etmeye çalışacağız” dedi.

 

Gecede ayrıca Zeytindostu Derneği’nin bu yıl ilkini düzenlediği Slogan Yarışması’nda da dereceye girenlere ödülleri verildi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Zeytin-Zeytinyağı haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör