Tomra, görüntülü servis desteği sağlıyor

Tomra Görüntülü Asistan, Tomra uzmanlarını sanal olarak müşterinin makinesi yanında konumlandırarak COVID-19 pandemisi sürecindeki seyahat kısıtlamaları ve güvenlik kurallarına rağmen müşterilere en hızlı şekilde destek verilebilmesini sağlıyor.
Bu haber 2020-12-16 11:44:20 eklenmiş ve 29019 kez görüntülenmiştir.

 

 

Tomra Food’un yeni Artırılmış Gerçeklik Aracı olan Tomra Görüntülü Asistan, uzaktaki uzmanların müşteriye veya tesis içindeki Tomra Saha Bakım Mühendisine makinenin önünde duruyormuş gibi destek verebilmesini sağlıyor. Bu uygulama ile TOMRA’nın değişiklik gösteren farklı durumları uzaktan çözebilmesi mümkün oluyor. Sonuçta müşteriler için daha fazla çalışma süresi ve daha iyi makine performansı sunuluyor. Aynı zamanda fiziksel ziyaret gerçekleştirilmesi ihtiyacı da azaltılıyor. Bu avantaj, COVID-19 pandemisine bağlı seyahat kısıtlamaları ve böylesi bir durumda gıda güvenliğinin sağlanması gerekliliği dikkate alındığında çok değerli bir çözüm haline geliyor.  

 

Tomra Gıda Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı ve Global Hizmetler Başkanı Andreas Reddemann, konuyla ilgili olarak; “Hızlı destek sağlanması, çoğunlukla çabuk bozulan, raf ömrü kısa malların üretimini yapan müşterilerimiz için hayati önem taşıyor. Aksi takdirde makinelerin çalışmama süresi, ürünlerinin kalitesinde bozulmaya neden olabiliyor. Müşterilerimizin hasat döneminde, sabit malzeme akışı ile yüksek hacimlerde ürün işlemeleri gerektiğinden kesintisiz çalışma süreleri büyük öneme sahip. Bu nedenle Tomra Food olarak müşterilerimize en hızlı ve pratik şekilde destek vermeye odaklanıyoruz. Müşterileriniz coğrafi olarak dağılım gösterdiğinden, Saha Bakım Mühendisinin anında tesiste bulunmasını sağlamak her zaman mümkün olamıyor. Bu nedenle TOMRA Görüntülü Asistan, bir konuyla ilgili bilgilendirilme ve fiziksel olarak destek olmak amacıyla tesiste bulunabilme arasındaki boşluğu kapatıyor” şeklinde açıklıyor.

 

Kullanımı kolay, ek donanım veya eğitim gerektirmeyen yerinde çözüm

Kullanımı kolay olan Tomra Görüntülü Asistan, kameralı bir cep telefonu haricinde hiçbir donanım gerektirmiyor.  Müşteri, mesaj, e-posta veya telefon yoluyla destek talep ettiğinde Tomra Saha Bakım Mühendisi oturumu başlatmak için davet gönderiyor.  Uygulama açıldığında, müşterinin karşılaştığı problem konusunda yardımcı olacak Tomra uzmanı ile kusursuz bir bağlantı sağlanıyor.  Bağlantı kurulduğunda sesli ve görsel iletişim mümkün oluyor.

 

Saha Bakım Mühendisi, görmeleri gereken detaylarla ilgili telefon kamerası için müşteriyi yönlendirebiliyor. Tomra Görüntülü Asistan sayesinde müşteri ile dokümanlar paylaşılabiliyor,  yönlendirmeleri açıklamak ve netleştirmek amacıyla resimler eklenebiliyor.

 

Tomra’nın teknoloji seçimi, aynı zamanda Artırılmış Gerçeklik ile uzaktan müdahale sağlayan Akıllı Gözlük gibi gelişmiş araçların kullanımını mümkün kılıyor. Böylece maksimum güvenlik ile çalışmak üzere müşteri teknisyeni veya tesis içindeki Saha Bakım Mühendisi elleri serbest şekilde müdahalede bulunabiliyor.

 

Andreas Reddeman; “Tomra Görüntülü Asistan, tesis içindeki kişi ve uzaktan yardım sağlayan uzman arasındaki iletişim ve bilgi alışverişinde daha fazla netlik sağlıyor. Uzaktaki Tomra uzmanının tesis içindeki gözleriymiş gibi hareket ediyor. Bu araçla müşterinin teknisyeni, konuyu anında çözümlemek için ihtiyacı olan desteği alarak makineyi yeniden çalışır hale getirebiliyor. Eğer onarım, parça değişimini gerektiriyorsa Tomra uzmanı, ilgili parçayı kolayca tanımlayarak doğru yedek parçanın teminini sağlayabiliyor. Böylece ilk seferde onarım oranı artırıyor” diye belirtti.

 

Makine çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için Tomra’nın global uzmanlığı, mobil hale geliyor

Tomra Görüntülü Asistan, belirli uygulamalar veya teknik konular için Tomra’nın uzmanlarını tesis içindeki Saha Bakım Mühendisi ile iletişime geçiriyor.  Böylece Saha Bakım Mühendislerinin birçok konunun uzman desteği ile hızla çözümlemesi sağlanıyor.

 

Andreas Reddemann, açıklamasında; “Tomra Görüntülü Asistan ile donanımlı ve deneyimli kadromuz, bilgilerini ziyarete kıyasla daha geniş şekilde paylaşabiliyor. Örneğin Saha Bakım Mühendisi, makinenin bakımını tamamlandığında müşterinin üretimine ve ürünlerine hakim teknik uzmanımız ile temasa geçebiliyor. Bu, tesis içindeki Saha Bakım Mühendisine en uygun ürün ayarlarının seçilmesinde yardımcı oluyor” diyor.

 

Tomra Görüntülü Asistan, eğitim sağlanması ve donanımlı ürün uzmanlarının bilgisini paylaşması konusunda da değerli bir araç olarak ön plana çıkıyor.  

 

Tomra Destek: hızlı ve etkin destek sağlamak üzere tasarlanmış hizmetler

Müşterilere kesintisiz, hızlı ve etkin destek sağlamak amacıyla Tomra Food tarafından sunulan en yeni çözüm olan Tomra Görüntülü Asistan, Tomra Destek hizmetler dizisinin bir parçasıdır.

 

Tomra Destek, ayrıca üç ayrı hizmeti daha içeriyor: Tomra Destek 7/24 (telefon ve e-posta desteği), yeni lanse edilen Tomra Insight bulut tabanlı hizmetin gerçek zamanlı izleme özellikleri yoluyla proaktif destek ve Tomra bakım mühendislerinin müşterinin makinesine uzaktan erişimini sağlayan Tomra Uzaktan Destek. 

 

Tomra’nın çok çeşitli ve genişleyen dijital olanakları

Tomra Destek, Tomra Food’un tam müşteri deneyimini kapsayan dijital hizmet olanaklarının bir parçası:  Tomra Care ile hizmet desteği, Tomra Akademi ile eğitim, Tomra Asistan ile uzaktan yardım, Tomra Deneyim ile test ve demonstrasyonlar, Tomra Talk ile öğretim ve Tomra Insight ile birbirine bağlı hizmetler.

 

Tomra Food, Compac and BBC Technologies Hakkında

Tomra Food, gıda endüstrisi için dünyanın en gelişmiş sınıflandırma, ayıklama, soyma ve analitik teknolojisini kullanarak, sensör tabanlı ayıklama makineleri ve hasat sonrası entegre çözümleri tasarlar ve üretir. Meyve, kabuklu yemiş, sebze, patates ve ürünleri, tahıllar ve tohumlar, kuru meyve, et ve deniz ürünlerinde dünya genelindeki gıda üretim, paketleme ve işleme tesislerine 8.000'den fazla TOMRA ünitesi kurulmuştur. Şirketin misyonu, akıllı ve kullanışlı teknolojilerle müşterilerinin karlılıklarını ve operasyonel verimliliklerini arttırarak güvenli gıda tedariki sunmalarını sağlamaktır. Bunu başarmak için Tomra Food, Avrupa, Güney Amerika, Asya, Afrika, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki deneyim merkezleri, bölge ofisleri ve üretim tesislerinde çözümler geliştirerek sunmaktadır.

 

Compac, dünyanın en gelişmiş sınıflandırma teknolojisini kullanarak global taze ürünler endüstrisi için hasat sonrası entegre çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Sektör lideri çözümlerini Spectrim gibi ödüllü sınıflandırma platformlarıyla birleştiren şirketin misyonu, akıllı ve kullanışlı teknolojilerle müşterilerinin karlılıklarını ve operasyonel verimliliklerini arttırarak güvenli gıda tedariki sunmalarını sağlamaktır. Bunu başarmak için Compac, Avrupa, Güney Amerika, Asya, Afrika, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki deneyim merkezleri, bölge ofisleri ve üretim tesislerinde çözümler geliştirerek sunmaktadır.

 

BBC Technologies, küçük meyvelerin sınıflandırılması, optimize edilmesi ve ambalajlanması için eksiksiz sunulan anahtar teslim çözümlerde dünya lideridir. Yetiştiriciler tarafından kurulan, yumuşak ve hassas çeşitlerde uzmanlaşmış endüstri lideri teknolojisi, her bir meyvenin doğal özelliklerini korur. BBC Technologies, izlenebilirlik ve analitik yazılımı içeren baştan sona anahtar teslim hatlarını tasarlar, geliştirir, üretir ve kurar.

 

Tomra Food, Compac and BBC Technologies, 1972 yılında inovasyon üzerine kurulan ve kullanılmış içecek kutularının otomatik toplanması için geri dönüşüm otomat makinaların tasarımı, üretimi ve satışı ile başlayan Tomra Grup’un bir üyesidir. Bugün Tomra, kaynak geri kazanımını optimize eden ve gıda, geri dönüşüm, madencilik endüstrilerindeki atıkları en aza indiren gelişmiş toplama ve ayıklama sistemleriyle döngüsel ekonomiyi mümkün kılan teknolojiye dayalı çözümler sunmaktadır.

 

Tomra'nın dünya çapında 80'den fazla pazarda ~ 100.000 donanım kurulumu bulunmaktadır ve 2019'da toplam ~ 9.3 milyar NOK ciro elde etmiştir. (OSE: TOM).  Global olarak ~ 4.500 çalışanı bulunan Grup, Oslo Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık olarak listelenmektedir.

 

ETİKETLER : Tomra makina gıda kalite teknoloji
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör