İmbatkoop’un ilk satış mağazası Karşıyaka’da açıldı

“Üretici ile tüketici arasındaki mesafeyi kısaltma” hedefiyle kurulan S.S. İmbat Üretim ve Tüketim Kooperatifi (İMBATKOOP)’un ilk satış mağazası Karşıyaka’da açıldı. Açılış kurdelasını Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın kestiği törene kooperatif ortakları ve pek çok davetli katıldı.
Bu haber 2020-10-28 09:59:23 eklenmiş ve 35537 kez görüntülenmiştir.

 

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ak, “Bugün ‘üretici ile tüketici arasındaki mesafeyi kısaltmak üzere’ değerli bir adım atıyoruz. Bu adımla bir taraftan üreticinin ürünleri onların örgütleri üzerinden alıp değerlendirirken diğer taraftan tüketiciye kaynağı belli ve güvenilir ürünleri sunmaya başlıyoruz. Satış mağazamızda başta İzmir olmak üzere pek çok ilimizde faaliyet gösteren yaklaşık 40 kadar kooperatiften ürünler temin ederek raflarımıza sıraladık. Mağazamızda bakliyat, çay, şeker, süt ev süt ürünleri, zeytin ve zeytinyağı başta olmak üzere 300 kalem civarında ürün bulunduruyoruz. Bu ürünler her ailede ve sofrada yer bulan en temel ürünlerdir. Bu süreçte bizimle işbirliği içinde olan kooperatif ve birliklerimize çok teşekkür ederiz. Sırası gelmişken başından bu yana bizden desteklerini esirgemeyen, bize sürekli yardımcı olan, bugün açılışımıza katılan ve gelemeyip mesajları ve çiçekleri ile yanımızda olduklarını hissettiren herkese İmbatkoop ailesi adına teşekkür ederim. Bugün açılışını yaptığımız mağaza bizim başlangıç işimiz olacak. İlerleyen süreçte İzmir’in değişik mahallerinde yeni mağazalar açmaya devam edeceğiz. Başta Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay olmak üzere bu anlamlı günde bizimle olan herkese teşekkür ederim. Kooperatifimiz ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 

Açılışta bir konuşma yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün aranızda bulunmaktan mutluyum. Çünkü kooperatif anlayışı bizim için çok önemli. Üretimin ve tüketimin her iki tarafı tamamen halka ait ve halkçı bir yapılanma yaklaşımı. Aslında bütün dünyada kooperatifler teşvik ediliyor ve destekleniyor. Bizde de belki son zamanlarda değeri daha çok anlaşıldı. Bu alandaki her girişim bizim için ayrı ayrı değerli. Hem ürün üretmek hem hizmet üretmek, tüm bunların tüketimi ile ilgili tüketicinin haklarını koruyacak şekilde faaliyetler yapmak anlamında.. İmbatkoop’un ilk şubesinin Karşıyaka’da açılmış olması bizim özel bir şey. Bunu bize kazandırdığınız için size teşekkür ediyorum. Dilerim gönlünüzce olur, hayal ettiğiniz gibi gerçekleşir, her şey. Bu yolda herhangi bir zaman desteğe ihtiyacınız olduğu zaman Karşıyaka Belediyesi olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından açılışı yapılan kooperatif satış yeri, ortaklar ve davetliler tarafından gezildi. İlgiyle gezilen kooperatif satış yeri, davetlilerden tam not aldı.

 

 

ETİKETLER : İmbat koop Erdem Ak koopratif organik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Market haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör