Sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı üretmek isteyenlere: HAUS Phenolive

Türkiye’nin zeytinyağı makinalarındaki atmışbeş yıllık markası HAUS yeniliklere doymuyor. 65 yılı aşkın tecrübesiyle ilk günden bugüne sektör birçok yeniliğe imza atan ‘HAUS’, şimdi de özellikle polifenol değerini kaybetmeden sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı imalatı da yapmak isteyen üreticilerin ihtiyaçlarını karşılayıp beklentilerinin ötesine geçecek ‘Phenolive’yi üretti.
Bu haber 2020-09-08 14:23:06 eklenmiş ve 34249 kez görüntülenmiştir.

 

Firma olarak 65 yılı aşkın süredir, özellikle zeytinyağı üretimi için sektörde birçok yeniliğe öncülük ettiklerini belirten  Pazarlama Müdürü Özden Gözlüklü Saka: “Kaliteli ve güvenilir ürünler, hizmet ve servisle koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefi ile hizmet ediyoruz. Zeytinyağı üretimi için sektörde birçok yeniliğe öncülük ettik. HAUS olarak yaklaşık 10 yıldır butik üretime uygun zeytinyağı tesisleri tasarlayıp hayata geçirdik. Farklı kapasite ve konfigürasyondaki zeytinyağı üretim tesislerimiz ve makinelerimizle endüstriyel üretimden butik üretime kadar geniş yelpazedeki birçok farklı müşterimizin ödüllü zeytinyağı üretmelerinde başarı ortağı olduk ve olmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Önemi Pandemiyle daha da arttı

Dünya trendlerini, farklı sektör ve pazar dinamiklerini, ihtiyaçları yakından izlediklerini vurgulayan Özden Gözlüklü Saka, onaylı AR-GE merkezleri ve tüm organizasyonlarıyla yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek mevcut ürünlerinde iyileştirme ve geliştirme yaparken, ürün gamlarını genişletecek yeni makineler tasarladıklarını kaydetti. HAUS olarak tam da bu doğrultuda bu sezon piyasaya ‘Phenolive’ adıyla yeni bir ürün sundukları bilgisini paylaşan Gözlüklü: “Gelişen dünya, değişen yaşamla birlikte insanların hayattan beklentileri de çok değişiyor. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın ne kadar değerli olduğu özellikle pandemi sürecinde daha iyi anlaşıldı. İşte bu aşamada insan sağlığına faydalı en etkili besinlerden biri zeytinyağı... Tarihte de çok önemli bir yeri olan zeytinyağının sağlığımızı olumlu yönde etkilediği İngiltere ve İspanya’da yapılan araştırmalar sonucunda yayımlanan birçok bilimsel makalelerde de kanıtlanmış oldu. Bu çalışmalarda zeytinyağı çeşidinin kalite standartlarının içerik değerlerinin neler olması gerektiğine dair birçok bilgi mevcut.”şeklinde konuştu.

 

Zeytinyağınız emin ellerde

HAUS olarak, dünya standartlarında, özellikle polifenol değerini kaybetmeden hem sağlıklı, hem de kaliteli zeytinyağı üretimi de yapmak isteyen üreticilerin ihtiyaçlarını karşılayıp beklentilerinin ötesine geçecek ‘Phenolıve’ zeytinyağı üretim tesisimizi hizmetlerine sunuyoruz diyen Özden Gözlüklü Saka: “Biliyorsunuz ki, polifenol değeri yüksek, sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı üretebilmek için zeytinyağını etkileyen bazı faktörler var. Biz buna, ‘4 düşmanı, 1 de dostu var’ diyoruz. Düşmanları hava, su, ışık, sıcaklık; dostu ise hijyen. HAUS Phenolive ile zeytinyağınız emin ellerde olacak. Tüm düşmanlardan kurtulup hijyen dostu ile de sağlıklı ve kaliteli zeytinyağını üretebileceksiniz.”dedi.

 

Avantajları neler?

 * Zeytin taşıma bunkerinde sıkışmayı önleyici hız kontrol sistemi ile kapasite kontrolü.

* Havalı yıkama sistemi ile zeytinin yabancı maddelerden daha iyi ayrışmasının sağlanması.

* Havalı kurutma sistemi ile zeytinin üzerindeki su damlacıklarının alınması.

* Zeytinin kırılma işlemi öncesinden yağ olarak çıkışına kadar sıcaklık derecesinin ölçüm, takip ve kayıt altında tutulması.

* Sehpalı kırıcı kullanımı ile daha kolay bakım ve temizlik imkanı.

* Malaksör ceketlerinde her göz için ayrı sıcaklık ayarı, her bir malaksör gözündeki hamurun sıcaklığını ölçme imkanı, istenildiğinde her bir göz için hava temasını engelleyen gaz basma sistemi, zeytinyağının nefaset özelliklerini kaybetmemesi için malaksör gözlerinde kapalı sistem özelliği.

* Yüksek fenol ve nefaset hedefi için gün sonunda ekipmanlarda kolay ve kalıntı bırakmadan temizleme imkanı.

* Malaksörde istenildiği takdirde her bir göz için hava temasını engelleyen gaz basma sistemi.

* Malaksördeki hamurun ışıkla temasını minimuma indirecek tasarıma sahip olması.

* Zeytinyağının nefaset özelliklerini kaybetmemesi için malaksör gözlerinde kapalı sistem özelliği.

ETİKETLER : HAUS Özden Gözlüklü Saka zeytin süt Phenolive
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör