NFC Gıda’dan 200 çeşit starter kültür

Süt ürünleri üreticilerinin hammaddesi olan sütün, üretim prosesine girmesi öncesinde gerek zaman kaybını ve işgücü kaybını önlemek, gerekse de nihai ürünün güvenliğini garanti altına almak için sütte kalıntı kontrolü yapan antibiyotik test kitlerinin distribütörlüğünü ve satışını gerçekleştiren NFC Gıda, firmalara teknik danışmanlık da veriyor.
Bu haber 2019-04-29 23:27:24 eklenmiş ve 5288 kez görüntülenmiştir.

 

“Teknik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz”

Süt firmalarına ürün tedarik etmenin yanı sıra teknik danışmanlık hizmetleri de verdiklerini belirten NFC Gıda Ortağı ve Genel Müdürü Hayati Feratlar: “Gerek besi gerekse de süt hayvancılığında, hayvanlarda görülen hastalıkların tedavi ve kontrol edilmesinin yanında, gelişmenin hızlandırılması ve benzeri amaçlarla hayvanlara uygulanan tedavi yöntemlerinde çeşitli ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçların kullanımı sonrasında hayvanların organ ve dokularında muhtelif kimyevi maddeler birikmektedir ve genel olarak bunların tümüne kalıntı adı verilmektedir. Bir kısmı insan sağlığı açısından sorun teşkil ettiğinden, hayvanlardan elden edilen besinlerde bu kalıntıların varlığının test edilmesi gıda güvenliği açısından son derece büyük önem arz etmektedir. Süt ve süt ürünleri sektöründe yenilikçi ürünlerimiz ile müşterilerimize antibiyotik test kitleri ile üründe bulunan antibiyotik kalıntılarını ve mikotoksinleri kısa bir süre içinde tespit etme imkanı sağlıyoruz. Ayrıca ürünü tedarik etmenin yanı sıra teknik danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz. Firma olarak dört ayrı ana grupta ürünün Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz.

“Test kitleri AB ve Codex maksimum kalıntı limitleri tebliğine uygun olarak üretilmektedir”

Test kitlerimiz oluşabilecek gıda güvenliği problemlerinin önüne hızlı ve kolay bir şekilde geçilebilmesini sağlamaktadır diyen Hayati Feratlar: “Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğümüz, ABD menşeli olan ve yakın zaman önce dünyanın önemli sermaye gruplarından Perkin Elmer ile güçlerini birleştiren Bioo Scientific firmasının AuroFlow™ markalı test kitleri, süt hayvancılığında yaygın olarak kullanılan beta-lactam ve tetrasiklin grubu gibi antibiyotik gruplarını tespit etmek için geliştirilmiştir. Bu kitler, hem laboratuvar ortamında, hem de sahada hızlı ve kolay kullanıma uygun şekilde tasarlanmış olup ilave aparat ya da malzemeye ihtiyaç duymamaktadır. AuroFlow™ test kitleri Avrupa Birliği ve Codex maksimum kalıntı limitleri tebliğine uygun olarak üretilmektedir.

AuroFlow™ PR1ME™ test kitlerimiz ise, en yeni ürünümüz olup, karıştırma aşamasına gerek kalmadan, tek aşamada sonuç vererek test prosedürünü kısaltmakta ve kolaylaştırmaktadır. Bu ürün ile süt direkt olarak tüpe eklenebilmekte ve stribi daldırarak dakikalar içinde sonuç alınabilmektedir. Günlük olarak toplanan sütlerin, laboratuvar ortamına gerek kalmadan, bizzat toplayıcı kişi tarafından kontrol edilebilir hale gelmesini sağlayan AuroFlow™ PR1ME™ test kitlerimiz oluşabilecek gıda güvenliği problemlerinin önüne hızlı ve kolay bir şekilde geçilebilmesini sağlamaktadır. 

200 çeşide yakın starter kültürü

1948 yılında kurulan ve bugün dünyanın en önemli suş üreticilerinden biri olan İtalyan CSL firması, 2015 yılında Sacco grubu ile birleşerek gücüne güç katmıştır. 2016 yılında da Sacco System platformunun hayata geçirilmesi ile dünya pazarındaki payını her geçen gün artırmaktadır. Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz CSL firması, kuruluşundan bu yana laktik asit bakterilerinin insan ve hayvan sağlığındaki önemi ve gıda güvenliği konularındaki araştırmalarını geliştirerek sürdürmektedir.

Geniş ürün yelpazesi ve sürekli gelişim anlayışı ile, ülkemizde üretilen süt ürünlerine uygun starter kültürler geliştiren firmanın, her çeşit peynir, ayran, yoğurt, tereyağı ve kefir gibi starter kültürlerini NFC Gıda olarak ülkemizdeki süt ürünleri üreticilerimiz ile buluşturuyoruz. Aroma, viskozte ve asitlik bakımından farklı farklı 200 çeşide yakın starter kültürlerimizi, soğuk zincirle müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.”şeklinde konuştu.

Müşteri memnuniyetine önem veren NFC Gıda, alanında uzman bir ekiple ürünlerini müşterilerine ulaştırıyor.

ETİKETLER : NFC Gıda maya starter kültür soğuk zincir süt
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Süt haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör