“Hedefimiz akıllı makineler yapmak”

1980 yılında aile şirketi olarak Adapazarı Dörtyol Sanayi Çarşısında 75 m² bir dükkânda, süt ve gıda sanayisi sektörü için makine ve ekipman üreterek faaliyetlerine başlayan Kromel Grup, bugün 3 adet imalat fabrikası, Ar-Ge, satış ve pazarlama ofisleri ile sektörde emin adımlarla ilerliyor.
Bu haber 2018-02-28 23:29:09 eklenmiş ve 2641 kez görüntülenmiştir.

 

Endüstri 4.0 vizyonlarını takip edebilmek için üretim ve yönetim süreçlerimizde otomasyon sistemlerine yatırım yapmaktayız diyen Kromel Makine Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Çalışkan: “4.sanayi devrimiyle insan makine etkileşimi artmakta ve akıllı teknolojiler küresel anlamda yaşamımızın her alanına hızla nüfuz etmektedir. Yaşanan çevresel, ekonomik, sosyal ve teknolojik değişimler karşısında sağlam bir şekilde ayakta durabilmek için bizler de kuşkusuz bu yeniliklere her zaman açık olmak zorundayız. Bu sayede bugün Kromel kendine özgü bir duruşu olan, üretim ve kalitede kendini ispatlamış, sektöründe kabul görmüş ve rakipleriyle arasında fark yaratabilmiş bir statüye sahiptir.

 

Son yıllarda özellikle otomasyon sektöründeki yurtiçi ve yurtdışındaki yenilikleri takip eden firmamız, ürün portföyündeki makinelerini daha işlevsel hale getirmek ve müşterilerine daha İyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır. Bu nedenle ürün geliştirme ve üretim sürecinde yapmış olduğumuz yenilik çalışmaları için bizlerde teknolojiyi sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Böylelikle ürünlere kazandırılan; üretimde süreklilik, standartlaştırma ve otomatikleştirme gibi nitelikler, kullanıcılarına maliyet düşüşü, kalite artışı, zamandan tasarruf ve iş kazalarının azalması gibi birçok artıyı da beraberinde getirmektedir. Ayrıca işletme politikası olarak, Endüstri 4.0 vizyonlarını takip edebilmek için üretim ve yönetim süreçlerimizde otomasyon sistemlerine yatırım yapmaktayız.”dedi.

 

Teknoloji ile mekanik tasarımımızı sürekli geliştiriyoruz

 

Hedefimiz akıllı makineler yapmak, pazarımız ise tüm dünya olacak ifadelerini kullanan İsmet Çalışkan sözlerine şöyle devam etti: “Kromel, teknolojik alt yapısı, konusunda uzman teknik ve idari kadrosu ile misyonu çerçevesinde, hijyenik ve sağlığa yararlı gıda ürünlerinin tüketimini artıracak tüm yeniliklerin öncüsü olmaya ve bu amaçla her gün yeni bir teknolojiyi ülkemize katma hedefi doğrultusunda çalışmaya devam etmektedir. Firmamız sahip olduğu ve yeni edindiği fikirleri, her zaman günün rekabet koşullarını dikkate alarak, erişebilir ve daha uygun fiyatlı ürün/hizmet olarak ticarileştirme prensibini sahiplenmiştir.

 

Kromel olarak hedefimiz, küreselleşen dünya ve ilerleyen teknolojiyi yakından takip ederek sağlam, dayanıklı, işlevsel, seçkin ve özgün makinalar tasarlayarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak, firmamızı sadece ülkemizde değil, faaliyet gösterdiğimiz sektörün dünya rekabet alanında lider konumuna getirmektir.”

 

“25 yıldır ihracat yapıyoruz”

 

25 yıldır ihracat yapan Kromel özellikle son 15 yıldır anahtar teslim otomasyon sistemleri ile birçok projeye imza attı.  Profesyonel bir yönetimle dış ticarete yönelerek sektörde ihracata yönelmiş firmaların başında yer alan ve yaklaşık 45 ülkeye ihracatı bulunan Kromel, Sakarya ve Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlamakta ve Dünya arenasında AB ülkeleri ile üretim teknolojisinde yarış edebilir hale geldi. Bunun Türk makine sektörü açısından çok önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Çalışkan: “Kromel Makine olarak komple anahtar teslimi süt tesisleri plan, proje, montaj, uygulama ve üretim mühendisliği hizmetleri de veriyoruz. Ayrıca, ürün portföyümüz de yer alan ekipmanlarımız; Süt Soğutma Tankları, Süt Taşıma Tankerleri ve Ölçüm Sistemleri, Depolama Sistemleri, Kaşar Peyniri Üretim Hatları, Dil ve Örgü Peyniri Üretim Hatları, Krem Peyniri Üretim Hatları, Gouda ve Edam Peyniri Üretim Hatları, Mozzarella Peyniri Üretim Hatları, Cheddar Peyniri Üretim Hatları, Beyaz Peynir Üretim Hatları, Quark Labne, Krem Peynir, Süzme Yoğurt,  UF Peynir ve PAS Sistemleridir.”dedi.

 

 

 

 

ETİKETLER : kromel makina teknoloji sakarya süt gıda
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2020 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör