Yenilikçi üretim markası: HOMMAK

Hommak, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak onlara en doğru ve kaliteli çözümler sunuyor. Firma, etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olan, dünya standartlarında faaliyet gösteren ve müşteri memnuniyetini gözeterek imalat yapıyor.
Bu haber 2021-06-10 12:27:33 eklenmiş ve 2105 kez görüntülenmiştir.

 

Süt ürünleri, yiyecek & içecek, kimya & petrokimya, kozmetik ve ecza endüstrisi uygulamaları için gerekli kapasite ve basınçlarda homojenizatör, pistonlu pompa, yoğurt dolum, ricotta sistem ve mikser makinaları üretiyor. Hommak, kurulduğu günden bu yana kendini sürekli yeniliyor ve mükemmeliyetçilik ilkesi ile hareket ediyor.

 

Hommak, yüksek kalite ve kapasiteye karşılık fiyat avantajı ile uluslararası pazarda rekabet edebiliyor. Yurt içinde hem makine satışı hem de teknik servis ve yedek parça hizmeti olarak bilinirliliği yüksek bir işletme olan firma, yerli ürünlerin yanında ithal ürünlerin de teknik servisini sağlıyor. Yurtiçi pazarda önemli bir avantaja sahip olan Hommak sürekli inovatif çalışmaları ile pazarı elinde tutmaya devam ediyor.

 

 

 

2021 yılında fabrika üretim kapasite alanını 3 katına genişletiyor

Hommak üretim alanını bu yıl 15.000 metrekareye çıkartacak. Satış hedeflerini yüzde 40 oranında arttırarak, 85’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor. Toplamda 3300 adetten fazla yüksek basınçlı homojenizatör üreten firma, her yıl büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Genişleyen üretim ağı ile birlikte endüstri 4.0’ı fabrikasına katmak için harekete geçti.

 

 

 

Yeni yatırımlarla homojenizatör makinalarında devrim yaratacak

Ülkemizde yerli homojenizatör makinasının ilk ve tek üreticisi olan Hommak, bu sektörde global pazarda en üste olmayı hedefliyor. Fabrikasında endüstri 4.0 uyum çalışmaları kapsamında dijital teknolojilerin işletmede kullanılmasına yönelik yatırım çalışmalarına başladı. Gıda makineleri sektöründe yenilikçi, dinamik, tüm kaynakların daha etkin ve verimli kullanıldığı bir işletme olarak; rekabet edebilen, küresel sektörde oluşan talebin karşılanarak ve uygun stratejik işbirlikleri ile ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibi olmayı düşünüyor.

 

Üretim ve ilişkili iş süreçlerinde Endüstri 4.0 kapsamında değerlendirilen robot teknolojileri ve dijital teknolojilerden yararlanılarak üretim hızını, etkinliğini ve verimliliğini artırmak; imalat sürecinde makinelerin ve üretim proseslerinin izlenmesi ve kontrolünün sağlamak, anlık veri ve rapor almak; kaynakları daha etkin kullanmak istiyor. Yönetim sürecinde, büyük verinin alınmasını, toplanmasını, işlenmesini, analiz edilmesini ve raporlanmasını hedefliyor. Bu sayede sektöründe, yenilikçi, dinamik, tüm kaynaklarımızın daha etkin ve verimli kullanıldığı bir işletme olarak; ulusal ve uluslararası pazarın ihtiyacının karşılanması ve özellikle küresel sektörde daha etkin olmayı amaçlıyor.

 

AR-GE çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Hommak Gıda Makineleri San. Tic. Ltd. Şti ülkemizde tüm süt ve gıda sanayi sektöründeki firmaların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde pazarın lideri konumunda bulunuyor. Sektörde devamlı canlı ve dinamik kalmak ve rekabette öncü olmanın yolu pazarın beklentilerine karşılayacak en uygun yeni teknolojilerle karşılık vermektir. Bu durumun devam ettirilmesi, küresel sektörde rekabet gücünün artırılması ve bu konumda sürdürülebilirliğin sağlanması için mevcut yurt içi ve yurt dışı pazarının ihtiyaçları karşılanması büyük önem arz etmektedir. Hommak, Ar-Ge, tasarım ve ürün geliştirme çalışmalarının devamlılığını sağlayarak pazarda devamlı dinamik olarak yurt içi pazarının lideri konumunda ve yurtdışında rekabette öncü hale gelmeyi hedefliyor.  

 

Bu bağlamda yeni Ar-Ge Projesi olan Çok Amaçlı Nano Homojenizasyon Sistemi üretiminin geliştirilmesine karar verdi.

 

 

Yeni nesil laboratuvar tipi homojenizasyon sistemi; Çok amaçlı Nano Homojenizasyon

Sektörde birçok müşterisinin laboratuvar ortamında yaşadığı sıkıntılar, üniversitelerden gelen talepler ve diğer bazı sektörlerle görüşmeler akabinde ve beklentilerin de etkisiyle Hommak bu ürünü geliştirmeyi hedefledi. Firma kendi geliştireceği prosesle laboratuvar ortamında kullanılacak yüksek basınç altında homojenizasyon yapabilecek ve tasarımı tamamen kendisine ait bir laboratuvar tipi homojenizasyon sistemi geliştirecektir.

 

Geliştirilecek olan sistemin dünyada eşi benzeri bulunmamaktadır. Firmalar Ar-Ge çalışmaları için kullandıkları mevcut laboratuvar tipi homojenizatörlerle istenilen ürün reçetelerine tek cihazla ulaşamamaktadırlar. Çok amaçlı Nano Homojenizasyon sisteminin istenilen parametrelerine birden fazla cihaz kullanarak (ayrı bir ısıtıcı, ayrı bir mikser vb) ulaşabilmektedir. Bu durum firmalar için zaman ve para kayıplarına sebebiyet vermektedir. Hommak geliştireceği ön homojenize mikserli, ısıtıcılı karıştırıcılı tanklı ve lobe pompalı tek çatıda sistem geniş skalada ürün için kullanılacaktır. Bu sayede Ar-Ge yapan firmalar ve üniversite laboratuvarlarının mevcut ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında kullanım çeşitliliği de sağlanacaktır.

ETİKETLER : Hommak kalite teknoloji homojenizatör milkotek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör