İnovatif, Üretken, Çağdaş EGİAD için yola çıktık

'EGİAD Hepimizin' sloganıyla yola çıkıp 100'ü aşkın çalışma arkadaşıyla 12 Ocak'taki Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) seçimlerinde başkanlığa adaylığını koyan Mahir Kaplan, İzmir Medya Platformu üyeleriyle toplantıda bir araya geldi. Hedeflerini platform üyeleriyle paylaşan Kaplan, “Bizim projelerimiz ve bakış açımız, üyelerimizin bakış açısıdır, çağa uygun bir bakış açısıdır. Bütün paydaşlarımızın projelerde yer almasını istiyoruz. İnovatif, üretken, çağdaş EGİAD için yola çıktık. Bu süreçte iki kelime bizi çok iyi ifade ediyor; birincisi dokunuş, ikincisi dahadır” dedi.
Bu haber 2019-01-03 18:52:09 eklenmiş ve 1558 kez görüntülenmiştir.

 

‘EGİAD Hepimizin' sloganıyla yola çıkıp 48 arkadaşıyla 12 Ocak'taki Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) seçimlerinde başkanlığa adaylığını koyan Mahir Kaplan, İzmir Medya Platformu üyeleriyle toplantıda bir araya geldi. Hedeflerini platform üyeleriyle paylaşan Kaplan, yaklaşık 8 yıldır EGİAD üyesi olduğunu hatırlatarak, “Üye olduğumdan beri aktif olmaya çalıştım. Komisyonlarda çeşitli görevler aldım. Restorasyon uzmanı inşaat mühendisiyim. Umart Mimarlık'ın kurucusuyum. Kentimizde ve ülkemizde yaklaşık 300 tane eski eserin restorasyonunda görev aldık. EGİAD'ın 14. döneminde çok güzel işler yaptık, şimdi 15. dönem için tüm hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.16 Kasım'da basın lansmanımızı yaparak arkadaşlarımızla yola çıktık. EGİAD, son 3 yıldır rekabetin olmadığı seçimler yapıyordu. Biz, son dönemlerde EGİAD içinde bazı problemler olduğuna kanaat getiren bir grubuz. Çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucu bu dönemde aday olmaya karar verdik. Önce vizyonumuzu ve misyonumuzu belirledik. Problemlerin ancak birlik ve beraberlikle çözülebileceğine inanıyoruz. Vizyonumuz şudur; biz birlikte düşünen, birlikte karar alan, birlikte çalışan ve birlikte yöneten bir EGİAD hayal ediyoruz. Misyonumuz; EGİAD olarak hem bölgesinde, hem kentinde, hem ülkesinde, hem de uluslararası alanda güçlü bir EGİAD olması gerektiğini düşünüyoruz.

 

 

Bakış açımız, üyelerimizin bakış açısıdır

Bunun için daha inovatif, üretken ve daha çağdaş bir yapıya bürünmemiz gerekiyor. EGİAD'ın kökleri bunun ispatıdır. Bizler, çıtayı yukarıya taşımak zorundayız. Bu süreçte belli öz eleştirileri yapmalıyız. Bizim projelerimiz ve bakış açımız, üyelerimizin bakış açısıdır, çağa uygun bir bakış açısıdır. Bütün paydaşlarımızın projelerde yer almasını istiyoruz. Bu süreçte iki kelime bizi çok iyi ifade ediyor; birincisi dokunuş, ikincisi dahadır. Aidiyet duygusunu geliştirmek için, üyelere dokunmamız gerektiğini düşünüyoruz. Yola çıktığımız andan itibaren bir proje çalışma grubu kurduk. Gruba, alanında uzman olan tüm üyelerimizi davet ettik. Tecrübeli, vizyonlu, yetkin ve gönüllü isimlerle çalışmaya özen gösterdik. Son güne kadar da üyelerimize dokunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

‘EGİAD 15’ ekibi olarak yola çıktık

12 Ocak’ta yapılacak seçimler öncesinde “EGİAD 15 ekibi olarak "üyenin ayağına giden" bir anlayışla hareket ettiklerini söyleyen Kaplan, üyelerin ihtiyaçlarını karşılama, katma değer yaratma hedefiyle 7 makro proje ile 6 çalışma grubu oluşturduklarını söyledi. Kaplan projelerini şöyle sıraladı:

 

 

Proje üreten bir ekibiz

"Öncelikle 30 yıllık EGİAD ailesinin çağa ayak uydurması ve dijital dönüşümü hızla gerçekleştirmesini çok önemsiyoruz. Bunun için kapsamlı bir çalışma yürütülecek. EGİAD Özel Mesleki ve Teknik Lisesi'ni kuracağız. Ancak bu proje olmaktan çıkıp uygulama noktasına geldi. Okulumuz yeri hazır. Ön anlaşmaları tamam.  Nasıl yapacağız, kaynağı nereden bulacağız hepsi bitti. Gastronomi Akademisi de öyle. EGİAD Ligi ve Spor Kulübü projemize şimdiden başvuran üyelerimiz var. EGİAD 30. Yıl Arşivi ve Müzesi için gün sayan üyelerimiz bulunuyor. EGİAD Uluslararası Öğrenci Zirvesi yapacağımızı açıkladık. Üniversite dünyası 'Bizi de ortak edin' dedi. EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi için büyük talep aldık. Tüm bunlar projelerimizin nasıl sahiplendiğinin kanıtıdır" EGİAD'ın birliktelik ruhuna uygun EGİAD Melekleri, Sanayide Dönüşüm, Girişimcilik, Hayat Okulu, Gençlik Komisyonu ve Fahriler Komisyonu, Uzman Masası gibi çalışmalarının da hayati önem taşıdığını söyleyen Kaplan, "EGİAD'ın açılımı da Ege Genç İş İnsanları Derneği olacak. Genel kurul için tüm üyelerimizin, bizi yalnız bırakmayıp geleceğimizin inşaasında destek vereceklerine inanıyoruz" dedi.  

 

İzmir Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan ise, iş dünyasının bu kentin en önemli dinamiklerini temsil ettiğini belirterek, İzmir Medya Platformu olarak önceliklerinin de bu konuda iş dünyası başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri ile buluşmak ve kente bir dinamizm kazandırmak olduğunu kaydederek, EGİAD Başkanlığına aday olan Mahir Kaplan'a başarılar diledi.

 

ETİKETLER : EGİAD Mahir Kaplan girişimci STK İzmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör