Butik zeytinyağı makinanız Kocamaz’dan

Kocamaz Makina 1978 yılında Şerif Kocamaz tarafından kuruldu. ilk olarak hayvan yem makineleri üretimine başlayan ve kısa sürede alanında lider konuma gelen firma, Türkiye'de geniş bayi ağına sahip bir firma haline geldi. Firma 2006 yılında zeytinyağı makineleri sektöründe de üretime başladı ve bugün İTOB Organize Sanayi Bölgesi Menderes İzmir'de bulunan yeni tesisinde son teknoloji makine parkuruyla çeşitli üretim avantajlarına sahip makine ve anahtar teslimi projelerin üretimini yapıyor.
Bu haber 2018-10-30 23:08:53 eklenmiş ve 4889 kez görüntülenmiştir.

 

Zeytinyağı makineleri sektöründe iddialı olduklarını belirten Kocamaz Makina Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürü Serkan Kocamaz: “1978 yılında tarım makineleri sektöründe üretime başlayan firmamız hoşgörü ve güven temelinde, 40 yıllık üretim deneyimiyle en yüksek kalitede üretim ve müşteri memnuniyeti sağlayarak zeytinyağı makineleri sektöründe de faaliyetlerine devam etmektedir. İlk olarak kontinü sistem zeytinyağı makineleri ile sektöründe üretime başlayan firmamız son yıllarda butik zeytinyağı makineleri üretimi üzerinde uzmanlaşarak üreticilere natürel, soğuk sıkım, saf zeytinyağı üretimi imkanı sunmakta, zeytinyağının kaliteli üretimini sağlayarak sektöründe değerini arttırmaktadır.

 

Firmamızın hedefleri, tarım makineleri üretiminden sonra zeytinyağı makineleri sektöründe de, kendi uzmanlık deneyimimizle, kendi yöntemlerimizi sürekli geliştirerek uluslararası pazarda etkinliğimizi daha çok arttırmak, global bir marka olmaktır. Firmamızın değerleri konusunda bizi tanımlayan iki anahtar kelime güven ve memnuniyet olmaktadır. Uzun vadeli, sürdürülebilir başarıyı hedefleyerek sektöre en yüksek kaliteyi ve memnuniyeti vermek için çalışan birimlerimiz sayesinde, 40 yıldır faaliyet gösteren firmamızın oluşturduğu güven en temel yapı taşımız olmuştur.”dedi.

 

Ürün çeşitliliği  arttı

Firmamız tarım makineleri üretimi ile 40 yıldır sektörün lider markası olmakla beraber son yıllarda zeytinyağı makineleri üretimine ve arge çalışmalarına ağırlık vermiştir diyen Serkan Kocamaz: “Zeytinyağı sektöründe var olan makine tasarımlarımızı yenilemekte, yeni tasarım ve üretimler için kaynak ayırmaya, üretmeye devam etmekteyiz. Kontinü sistem zeytinyağı tesisleri günde 60 ton ve 80 ton kapasite yelpazesinde üretilmekte, her yıl dekantör, zeytin yıkama bandı, malaksör gibi tesis ekipmanlarının tasarımları zeytinyağı üreticileri ve fabrikalarının kullanımını kolaylaştırmak, üretimi daha verimli kılmak için arge çalışmaları yapmaktayız.

 

Son yıllarda ise zeytinyağının sektörel değerinin artmasıyla ve organik üretim süreçlerinin gündeme gelmesiyle butik zeytinyağı makinelerimize ilgi artmıştır. Miniolive200 Butik Zeytinyağı Makinesi saatte 150 -200 kg arası zeytin işleme kapasitesine sahip olmasıyla beraber, soğuk sıkım tekniği ile üreticiye en yüksek kalitede, doğal ve saf zeytinyağı elde etme olanağı sunmaktadır. Kendi zeytin bahçeleri olan ya da butik üretim yapmak isteyen zeytinyağı üreticilerine hitap etmektedir. Makine ÇET raporu gerektirmemesiyle birlikte üreticiye büyük kolaylık sağlamaktadır. Firmamız yaptığı arge çalışmalarıyla birlikte Miniolive350 saatte 300-350 kg zeytin işleme kapasitesine sahip bir üst kapasiteli modelini geliştirmekle birlikte bu yaz ve zeytin sezonunda makine deneylerinin tamamlanması sonrası piyasaya sürmeyi hedeflemektedir.

 

İhracata önem veriyor

Zeytin sektöründe diğer yeni makine tasarımımız ise yaklaşık 3 yıldır arge çalışması devam eden ve bu yıl sonuna gelinen yerli üretim fırçasız motorlu zeytin silkme makinemiz, sezonda satışa sunulması planlanmaktadır.

Tarım makineleri üretiminde tüm Türkiye'de geniş bayi ağına sahip olmamızla beraber, firmamız yurt içinde ve Avrupa kıtasında Yunanistan ve Bulgaristan başta olmak üzere kullanıcıya özel anahtar teslimi projeler yapmaktadır. Firmamızın ihracatı olan diğer pazarlar Afrika kıtasında; Tunus, Cezayir, Fas, Asya kıtasında ise; Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Lübnan, Suudi Arabistan ve Filistin’dir.”şeklinde konuştu.

 

 

ETİKETLER : Kocamaz Makina zeytinyağı gıda Serkan Kocamaz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör