Edge Laboratuvarı Ar-Ge Merkezi oldu

Gıda Analiz Laboratuvar sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla 2011 yılında İzmir’de faaliyete başlayan EDGE Gıda Yem Çevre Toprak Analiz Laboratuvarı verdiği kaliteli hizmet anlayışı ile ilgi odağı oldu.
Bu haber 2017-06-22 11:47:11 eklenmiş ve 6325 kez görüntülenmiştir.

Etik anlayış ve sosyal sorumluluk felsefesi doğrultusunda, bilgi birikimi ve deneyimleri ile gıda, yem maddelerinin yanı sıra kullanım suyu analizlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen EDGE Gıda Yem Çevre Toprak Analiz Laboratuvarı Satış ve Pazarlama Müdürü Eser Kalelioğlu: “2011 yılında çalışma iznini alarak Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı olarak faaliyetlerimize başladık. Kısa sürede sektöre yeni bir soluk getirerek, uluslararası gerekliliklerimiz ve müşteri talepleri doğrultusunda çok kısa sürede TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyonunu tamamladık ve TÜRKAK tarafından akredite edildik.”dedi.

“Ar-Ge Merkezi olduk”

Sistemin karşılaştığı zorluklara inovatif çözümler getirmeyi hedeflemekteyiz diyen Eser Kalelioğlu: “EDGE  Gıda Analiz Laboratuvarı olarak 2017 yılının Mayıs ayında T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile Ar-Ge merkezi unvanı aldık. Karşılaşılan sorunlara inovatif çözümler sunan, sürdürülebilir projelere imza atan ve yenilikçi politika ve stratejilerin ortaya konmasında önderlik eden EDGE, Ar-Ge merkezi olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. 20’dan fazla uzman araştırmacısı ve uluslararası akreditasyona sahip araştırma laboratuvarları ile laboratuvarımız  EDGE, sektörde farklı firmalar ile iş birlikleri sağlayarak sistemin karşılaştığı zorluklara inovatif çözümler getirmeyi hedeflemektedir.”şeklinde konuştu.

Her türlü cihaz alt yapısına sahip

EDGE Analiz Laboratuvarının Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği Genel Şartlarının gerektirdiği standartlara sahip olduğunu belirten Kalelioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “EDGE Analiz Laboratuvarı, “TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği Genel Şartlar" standardına uygun olarak oluşturmuş olduğu yönetim sistemini etkin olarak uygulamayı, yönetim sisteminin bütünlüğünün korunmasını, sürekliliğini ve tüm personelimizin katılımı ile hizmetlerimizin kalitesini etkileyecek olan tüm süreçlerin sürekli olarak gelişmesini ve iyileşmesini sağlamaktadır.

Konusunda uzman ekibi, etkin olarak sürekli geliştirilen kalite yönetim sistemi, kabul gören ulusal, uluslararası standartlar veya laboratuvarımızda valide edilmiş olan deney metotlarına uygun ileri teknolojik cihazları ile müşterilerin ihtiyaçlarını, beklentilerini ve taleplerini zamanında, doğru ve güvenilir bir şekilde karşılayarak, müşteriye kaliteli hizmet sunmayı ve bu doğrultuda müşteri memnuniyetini kurumsal ve kişisel bazda sağlamayı, müşteri şikâyetlerini en aza indirmeyi taahhüt etmektedir. EDGE Gıda Analiz Laboratuvarı analiz hizmetimizi ve müşteri şartlarımızı karşılayacak her türlü cihaz alt yapısını oluşturmuştur.  Artık EDGE Ar-Ge merkezi olarak sektör ile beraber yeni projeler ve inovasyonlar konusunda ülkemize ciddi katkılarımız olacağı inancındayız.”

EDGE Gıda Yem Çevre Toprak Analiz Laboratuvarı kuruluşundan bugüne yaptığı yatırımlar ve analizler ile alanında fark oluşturmayı başardı. Ar-Ge merkezi olması ile birlikte yeni projelerin merkezi olacak.

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Laboratuvar haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör