Galetaş ‘Etik Değerlere’ önem verir


Bu makale 2020-09-02 14:56:04 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.
Alaattin DURAN

 

Galeta unu konusunda üretim yapan firmamız, kaliteli, hijyenik ürünleri ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyor. Galetaş Gıda olarak TSE 22000, FSSC 22000 ve Gimdes’ten Helal Gıda sertifikalarına sahibiz.

 

Hammadde alımlarında çok hassasız

 Biz Galetaş Gıda olarak tüm hammadde alımlarımızda hassas olduğumuz gibi, her ay düzenli olarak alım yaptığımız un konusunda da alım taahhüdü yapıyoruz. Taahhüt etmiş olduğumuz un miktarının bedelinin tamamını, un fabrikamıza girmeden peşin olarak ödüyoruz. Un tedarikimizi, kalitesinden kimsenin şüphesinin olmadığı bir tek firmadan yapıyoruz. Firmamız farklı firmalardan un tedarik etmesi durumunda aylık kazancımız yaklaşık olarak 150 bin TL’yi buluyor. Yıllık olarak da 1 milyon 800 bin TL gibi bir avantajımız olacağını bilmemize rağmen kalite odaklı bir işletme olduğumuz için bu tür davranışın içine girmiyoruz ve üretim süreci ile ilgili bu bilgileri sürekli olarak müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Firma olarak yasal olsun veya olmasın Galeta unu imalatında herhangi katkı ve koruyucu kullanmamaktayız. Un harici diğer yardımcı malzeme ve hizmet alımlarının tamamını fatura karşılığı ödüyoruz. Firmamız faturasız hiçbir alım yapmamakta ve ülkemiz kanunlarına uygun hareket etmektedir. Ödemelerimizin tamamı Banka kanalı ile yapmaktayız.

 

Personel politikamız

 Galetaş Gıda firmamızda 1 Gıda Yüksek Mühendisi,1 Gıda Mühendisi, 3 vardiya amiri, 1 büro elemanı ve 12 personel olmak üzere toplam 18 kişiyi istihdam etmekteyiz ve tüm personelimizle uzun süredir beraber mesai yapmaktayız. Kalitemizin muhafızı olarak gördüğümüz tüm personelimiz teknik personel olarak değerlendirilmiş ve ücretleri ona göre belirlenmiştir. Ücret ödemelerinin tamamını resmi kanallarla banka üzerinden yapmaktayız. Eğitime çok büyük önem veriyoruz ve personelimizi sürekli olarak eğitimlere tabi tutuyoruz.

 

Biz bir gıda firmasıyız ve üretim sürecimizi titizlikle takip ediyoruz. Suiistimale sebebiyet veren, yüz kızartıcı suç işleyen, Galetaş kültürüne, ekip ruhuna, birlik ve beraberlik anlayışımıza aykırı davranış sergileyenler ile yol arkadaşlığımızı ayırıyoruz. Personel politikamızın ana omurgasını hijyenik çalışma oluşturmaktadır.  Uzun bir gözlemin sonucu olan bu personel politikamızdaki kararlar tüm ekiple birlikte alınır. Biz bir gıda firması olarak tedarikçisi olduğumuz firmalarımıza ve siz değerli tüketicilerimize karşı sorumluluğumuz var. Her zaman sorumluluğumuzun bilincinde ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz.

 

 Etik değerlere önem veriyoruz

 14 yıl önce 2006’da kurulan firmamız sadece galeta unu imalatı yapmaktadır. Her zaman müşterilerimizin yanında olduk. Müşterilerimizin müşterilerini rahatsız edecek faaliyetlerde bulunmadık. Özellikle bayilerimizin veya müşterilerimizin mal verdiği firmaları takip edipte onların müşterilerine ulaşmaya çalışmadık. Sadece, katkı katmadan etik değerler ve kanunlar çerçevesinde nasıl sağlıklı galeta ürünleri üretebiliriz diye tüm enerjimizi buraya harcamak için odaklandık.   Firma olarak tüm çalıştığımız firmalar ile sıkı dostluklarımız vardır. Onun için müşterilerimize randevu alarak değil seyahat programı şeklinde program yapmakta ve bu çerçevesinde ziyaret etmekteyiz. Ürün verdiğimiz tüm firmaların önce Ar-ge bölümleri ile çalışmaktayız daha sonra da satın alma ve finans bölümleri ile işbirliği yapmaktayız.

 

Galetaş Gıda olarak TSE 22000, FSSC 22000 ve Gimdes’ten Helal Gıda sertifikalarına sahibiz. Galetaş Gıda firmamız tüm insanlık ve dinler için yenilebilir ürünler üretmektedir. Bunun için de her daim Galetaş’ın ‘Galetaş’ ve ‘Sözbir’ markalı ürünleri tercih edilmelidir diyorum. Saygı ve sevgilerimle.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör