Tomra 5C ayıklama makinesi en iyi mühendislik harikası

Sensörler ve Insight araçlarında gerçekleştirilen devrim niteliğindeki geliştirmeler, işleyicilerin kârlılıklarını iyileştiriyor.Tomra Food, kabuklu yemiş ve kuru meyve işleme sürecine yeni bir soluk getirecek, optik ayıklamada çığır açan yeni sistemi Tomra 5C modelini sunuyor.
Bu haber 2021-01-08 12:12:31 eklenmiş ve 22369 kez görüntülenmiştir.

 

Tomra 5C premium optik ayıklayıcı, mümkün olan en iyi yabancı madde ayıklama performansı için sektörde lider sensör teknolojilerini, makine öğrenimi ve büyük veri analiziyle birleştiriyor. Tomra 5C, operatörlerin her bir ürün tanesini ve yabancı maddeyi açıkça görüntülemesini ve işleyicilerin daha yüksek kâr, daha iyi ürün kalitesi ve hızlı ekipman getirisi elde etme olasılığını artıran gerçek zamanlı kararlar alabilmelerini sağlıyor.

 

Tomra Food, Kabuklu Yemişler Global Sektör Direktörü Brendan O'Donnell, yeni Tomra 5C makinesi ile ilgili yaptığı açıklamada: "Yeni makinemiz, işleme sürecini yeniden tanımlıyor. Ayıklamayı daha verimli, daha etkili ve maliyete karşı daha duyarlı hale getiren en yeni teknolojileri geliştirdik. Bir yandan da kabuklu yemiş ve kuru meyve sektörünün işçilik, gıda güvenliği ve ürün kalitesi gibi en büyük zorluklarını ele almış olduk. Ayıklamanın geleceği, şimdi başlıyor" şeklinde belirtti.

 

Kusurları tanımlama ve analiz etme yetenekleri geliştirilmiş Tomra 5C, daha yüksek çözünürlüklü lazerler yardımıyla böcek yeniği gibi en küçük kusurları bile algılayabiliyor. Sensör tasarımındaki bu iyileştirmeler, benzer makinalarla mümkün olmayan detayların görüntülenmesi ve ayıklanmasına olanak tanıyor. Tomra 5C, yüksek kapasitelerde kabuklu yemiş ve kuru meyve ürünlerini kolaylıkla işlemek üzere tasarlandı; bu sayede işçiliği en aza indirirken en yüksek miktarda birinci kalite ürün çıkartıyor. Böylece işleyiciler, yeniden seçme, taşıma ve işçilik maliyetlerinden tasarruf ediyor. 

 

California, Madera'daki “The Almond Company”, Tomra 5C'nin, işletmelerinin verimliliği üzerindeki etkisini aktarırken: "Daha yüksek kapasitelerde üretimi, daha az işçiyle ve daha kısa sürede tamamlayarak, özel kalite ürünümüzün üretimini %20’den %25’e çıkarma fırsatı bulduk" diyerek açıklıyor. Kullanımı kolay bu makine, büyüme potansiyeli olan işletmeler için iki kata kadar yüksek kapasite sunabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca Tomra 5C, kolay temizlik ve bakım özelliği sayesinde gelecek yıllarda da tasarruf sağlayacak uzun ömürlü bir yatırım oluyor. Tomra 5C'nin eşsiz tasarımı, farklı ihtiyaçlarını anlayabilmek için doğrudan işletmelerle çalışan, müşteri odaklı bir satış sonrası servis ekibi tarafından destekleniyor.

 

Tomra 5C'ye bağlı bulut tabanlı veri analiz platformu Tomra Insight, üretim hatlarını uzaktan anlık olarak takip edilebilen ve gerektiğinde müdahale edilebilen sistemlere dönüştürüyor. Bu güçlü ve entegre veri platformu, en kaliteli son ürün, daha yüksek verimlilik, daha uzun çalışma süresi ve gelişmiş sorun giderme özelliği sayesinde her geçen ay değerini daha fazla ortaya koyuyor. Bu ayıklama makinesi, tam da piyasanın muazzam ölçüde büyümesinin beklendiği bir dönemde sunuluyor. Uluslararası platformda saygınlık gören Futurist Institute kurumunun Yönetim Kurulu Başkanı ve Prestige Economics'in Başkanı Jason Schenker, önümüzdeki yıllarda küresel kalori talebinin yüzde 44 oranında yükselmesinin beklendiğini söylüyor. İsrafı azaltmak ve verimlilikleri iyileştirmek, dünya gıda stokunun sürdürülebilirliği ve işleyicilerin kârlılığı için büyük önem taşıyor.

 

Brendan O'Donnell, Tomra 5C ile ilgili olarak; "Yeni ayıklama makinemiz, daha iyi bir zamanda piyasaya sunulamazdı. İşleyiciler, küresel piyasadaki taleplerin ilerisine geçmek için şimdiden harekete geçmeli. Tomra 5C sayesinde işleyiciler, bir yandan kendi işletmelerinin gücünü korurken diğer yandan tüketicilerin hızla değişen beklentilerini karşılamaya hazır olacak" diye belirtiyor.

 

 

Tomra Food Merges Best-In-Class Engineering And Intelligence With Launch Of The Tomra 5c

 

Revolutionary Upgrades to Sensors and Insight Tools Lead to Better Bottom Lines for Processors. Tomra Food is proud to launch the Tomra 5C, a groundbreaking optical food sorting system that will transform nut and dried fruit processing. 

 

The Tomra 5C premium optical sorter combines industry-leading sensors with machine learning and big-data analysis to ensure the most accurate foreign material removal possible. With the Tomra 5C, operators can view a clear picture of each and every individual product and foreign material — setting processors up to make real-time decisions that boost chances of a better profit, higher-quality yield, and fast equipment payback.

 

"Our new machine redefines processing," says Brendan O'Donnell, Global Category Director – Nuts at Tomra Food. "We've developed state of the art technologies that make sorting more efficient, more effective, and more cost-conscious – all while addressing some of the biggest challenges of the nut and dried fruit industry such as labor, food safety and product quality. The future of sorting begins now."

 

The Tomra 5C has incredible capabilities to see and analyze defects - detecting even the smallest imperfections, such as insect damage, due to its higher resolution lasers. These sensor design improvements also allow clearer visualization and more precise color sorting – a degree of detail unseen in machines of its kind.

 

The Tomra 5C has been engineered to examine mass quantities of nuts and dried fruit with ease — greatly reducing the need for additional labor while maximizing the amount of higher-quality product. Processors can expect to minimize handling, re-processing, and labor costs. The Almond Company in Madera, California, shares the impact the Tomra 5C has had on their operation's efficiency: "We have increased this specific product's production by 20 to 25 percent, producing at higher volumes, in less time, with less labor required."

 

This easy-to-use machine is designed to grow with a business's needs while handling up to twice as much capacity. Additionally, thanks to simple clean up and maintenance, the Tomra 5C is a durable investment that will provide savings for years to come. Tomra 5C's unparalleled design is also backed by a customer-centric service team that works directly with customers to understand their businesses' unique needs.

 

Tomra Insight, the cloud-based data analysis platform connected to the Tomra 5C, allows processors to access actionable data that can be used to make informed business decisions. This powerful and integrated data platform proves its value month after month through improved output, greater efficiency, more uptime, and enhanced troubleshooting.

 

The launch of this sorting machine comes at a time when the market is expected to grow immensely. According to Jason Schenker, Chairman of the internationally-respected Futurist Institute and President of Prestige Economics, global calorie demand is expected to rise by 44 percent in the next few decades. Reducing waste and improving efficiencies is essential for the sustainability of the world's food supply and processors' bottom lines.

ETİKETLER : Tomra makina gıda kalite kuruyemiş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör