Tahir Selçuk Yavuz’dan bir ayda iki kitap

Veteriner Hekim, yazar ve Atafen AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tahir S. Yavuz bir ayda arka arkaya piyasaya çıkan iki kitabı ile hayvancılık sektörüne ışık oldu. Yıllardır veterinerlik mesleğine gönül veren ve aşı üreten firmanın yöneticiliğini yapan Tahir S. Yavuz hayvancılık ile uğraşanlara yedi gün yirmi dört saat danışmanlık vermeye devam ediyor. Son 1 yılda Sidas Yayıncılık’tan 3 kitabı yayınlanan Tahir Selçuk Yavuz, yeni yayınlanacak kitaplarının sırada olduğunu belirtti.
Bu haber 2020-08-27 13:31:21 eklenmiş ve 25879 kez görüntülenmiştir.

 

Mastitis kitabı ilgi çekti

Süt sığırcılığı ile uğraşan işletmelerin en önemli dertlerinden biri olan Mastitis konusunda çıkan kitabı ile üreticilerin bu soruna çözümler sunuyor. Mastitis ile ilgili köşe yazılarımı bu kitapta topladım diyen Tahir Selçuk Yavuz: “Meme yangısı, yani mastitis süt sığırcılığı ile uğraşan işletmelerin en önemli dertlerinden biridir. Görünen, memede şişlik, kızarıklık, ağrı, sıcaklık ve sütün pıhtılaşması ile kendini gösteren mastitisten daha çok gizli mastitis işletmelerin önemli miktarda süt kaybetmesine, memelerin kurumasına, sonunda ineğin sürüden çıkarılmasına sebep olmaktadır. Bu konularla ilgili köşe yazıları yazdım. Mastitis ile ilgili tüm yazılarımı bu kitapta topladım. “Süt, Süt Kalitesi ve Mastitis” adlı kitabım hayvancılık ile uğraşan besihane sahiplerine faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

 

“Çiftlik Hayvanlarında Solunum Yolu Hastalıkları” kitabı piyasada

 Veteriner Hekim ve Atafen AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tahir S. Yavuz'un en son çıkan “Çiftlik Hayvanlarında Solunum Yolu Hastalıkları” kitabı ile ülkemizdeki dana kayıplarının önüne geçilmesi için hayvancılıkla uğraşanlara yol gösteriyor.

 

Buzağı kayıplarını önlemede solunum yolu hastalıklarının tedavisin önemli olduğunu söyleyen Yavuz: “Uzun bir süredir köşe yazıları yazarak, TV programlarında anlatarak çiftlik hayvanları sektöründe faaliyet gösterenlere yardımcı olmaya gayret ediyorum. Çalışmalarım esnasında solunum yolu hastalıklarıyla doğrudan ve dolaylı olarak ilgili tüm yazılarımı bu kitapta topladım. Buzağı kayıplarına, besicilikte dana kayıplarına ve çoğunlukla canlı ağırlık kayıplarına yol açan solunum yolu enfeksiyonlarının oluşumunu açıklamaya, stresin yapıcı, hazırlayıcı sebep olduğunu anlatmaya çaba gösterdim. Hayvancılık ile uğraşanlar için yol gösterici bir eser olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Meslekte 40 Yıl” kitabı 2019’da yayınlanmıştı

Tahir S. Yavuz, Ekim 2009’da ‘’Meslekte 30 yıl’’ kitabını, sonraki beş yıl içerisinde biriken köşe yazılarını “Meslekte 35 yıl” adı altında kitaplaştırmıştı. Yavuz’un 2019’da “Meslekte 40 Yıl” kitabı piyasaya çıkmıştı. Kitaba Türkiye’nin en ücra köşelerinden olan talep devam ediyor.

 

Kitaptaki tüm yazılarımı, deneyimlerim, yurtdışı izlenimlerim ve görüştüğüm uzmanlardan edindiğim bilgiler çerçevesinde derledim diyen Veteriner Hekim Tahir S. Yavuz: “Bilgilerin, yeniliklerin yaygınlaşması, duyurulması, ilgili kamuoyuna ulaşması, çiftlik sahiplerinin ve meslektaşlarımızın her türlü gelişmeden haberdar olması için yazılarım yıllarca sektörel dergiler ve gazetelerde yayınlandı. Yazılarımı anlaşılabilir bir dilde yazmaya çalıştım. Etkin ve kullanılabilir, yaşamaya kolayca aktarabilir bilgileri yazıya dökmeye gayret ettim. Yazdıklarımı açıklamak üzere TV programlarına, her türlü mesleki toplantılara katıldım ve sözlü anlatımla destekledim. Özellikle Sürü Yönetimi ve Koruyucu Hekimliğin önemine değindim.”dedi.

 

 “Her üç  kitap da veterinerlik, hayvancılıkla ilgilenenler ve bilgi sahibi olmak isteyenler için önemli eserler ve kaynak niteliğinde hazırlandı. Sade bir dil ile yazılan kitaplara aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. İletişim: sidasmedya@gmail.com  Whatsapp: 05555307712  Tel: 02324416001

ETİKETLER : Tahir Selçuk Yavuz atafen hayvancılık veteriner hekim aşı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kitap haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör