Gedik Piliç 2019’da %50 büyüdü

Yarım asrı aşkın bir süredir tavukçuluk sektöründe faaliyet gösteren Gedik Piliç, modern tesislerinde tüketicilere lezzet sunuyor. Küçük bir işletmede 52 yıl önce tavukçuluk işine başlayan firma Türkiye’nin lider tavuk işletmelerinden biri haline geldi. Entegre tesislerinde tamamen gıda güvenliği kurallarına uygun ürettiği tavuk ürünlerini tüketiciler ile buluşturuyor.
Bu haber 2020-04-03 19:40:57 eklenmiş ve 21127 kez görüntülenmiştir.

 

Damak zevkine hitap ediyor

 

Uşak Eşme ilçesindeki üretim tesislerinden hem iç piyasaya hem de ihracat için piliç üretimi yaptıklarını söyleyen Gedik Piliç İleri İşlem Fabrika Müdürü Gıda Mühendisi Nezir Yel: “Gedik Piliç olarak yüzde yüz doğal koşullarda yetiştirdiğimiz piliçleri, tüketicilerin sofralarına güveni ve lezzeti bir arada harmanlayarak sunuyoruz. Entegre tesisimizde tamamen hijyenik koşullarda ürettiğimiz piliçleri tüketiciler güvenle tüketebilirler.

 

Gedik Piliç, kurulduğu günden bu yana piliçlerini yüzde yüz doğal şartlarda yetiştirmektedir. Bizim için en önemli faktörlerden biri de damak zevkinize hitap etmenin yanında, mutfaklarınızda sağlıklı yiyecekler pişirmenizdir. Bu sebeple sofralarınıza güveni ve lezzeti bir arada getiriyoruz”dedi.

 

Helal Gıda Sertifikasına sahip

 

Helal Gıda sertifikasına sahip olduklarını belirten Nezir Yel: “Ülkemizin önemli Helal Gıda Sertifikası süreçlerini takip eden Gimdes tarafından sertifikalandırıldık. Üretim sürecimizde hijyen konularında oldukça hassasız. Gıda ve ziraat mühendisleri eşliğinde tüm üretim aşamalarımız kontrol altındadır. Yeni yatırımlarımız ile Türkiye Piliç sektöründe söz sahibiyiz. Kalite ve hijyen önceliklerinden ödün vermemek adına üretim kapasitemizi optimum düzeyde planlayan güçlü satış ekibimiz ve bayii ağımızla müşteri memnuniyetine duyarlı ve bu sayede Gedik Piliç markasıyla talep edilen büyük bir entegre tesis olarak sektörde fark yaratmak istiyoruz.”şeklinde konuştu.

 

“2019’da %50 büyüdük”

 

2019 yılını büyüyerek bitirdik ve 2020 yılından da oldukça umutluyuz diyen Yel sözlerini şöyle sürdürdü: “Tavuk en ucuz proteindir. Türkiye piliç pazarında yüzde sekiz paya sahibiz. 2019 yılında üretimde yüzde 15, satış ciromuzda ise yüzde 50 büyüme sağladık. Türkiye’de kişi başı tavuk tüketimi 21 kilogramdır. Bu rakamı kalitemiz ve damak tadına uygun ürünler üreterek artırmaya katkı sağlamak istiyoruz. Ev yapımına yakın tavuk ürünlerimiz ile tüketicilerin beğenisini kazanmaya devam ediyoruz. İstihdam yaratarak bölge ekonomisine katkı sağlamanın yanında, ileri teknoloji ve hijyenik ortamlarda üretilen markalı ürünlere yönelik tüketici güvenini tesis ederek ekonomik ve sağlıklı bir protein kaynağı olan piliç eti tüketimini yaygınlaştırmak ana hedeflerimiz arasındadır.”

 

Gıda güvenliği önemli

 

Gelişen teknolojinin katkısı ile kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemimizin sürdürülebilir olmasını sağlamak, daha yüksek seviyelere taşınmasını hedeflemek ve marka bilincimizin geliştirilmesini sağlayarak sektöründe lider ve güvenilir bir marka olmak için gıda güvenliğini çok büyük önem verdiklerini belirten Nezir Yel: “Müşteri beklentilerini ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yönetmek için gıda güvenliği öncelikli bir kalite yönetim sistemi oluşturduk. Gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizde, çevre bilincini artırmak, çevre dengesini ve biyolojik çeşitliliği korumak birinci hedefimizdir. Taklit ve tağşiş edilmiş hammadde riskini ortadan kaldırmak için gerekli tedbirleri aldık.  İnsanlarımızın sağlıklı ve güvenli gıda tüketimi için her türlü tedbiri alarak, sofralara lezzet sunuyoruz.”dedi.

 

ETİKETLER : Gedik Piliç Tavuk Nezir Yel lezzet
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Et Ürünleri haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör