Aykan Şişe: “Bu başarı ekip işidir”

Termoform Paketleme sektöründe uzman kadrosuyla hizmet veren Opack Makine, 47 Ülkeye İhracat Yaparak Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil ediyor. Bu başarıyı nasıl yakaladıkları konusunda Opack Makine Genel Müdürü Aykan Şişe ile görüştük.
Bu haber 2019-09-10 11:35:24 eklenmiş ve 5420 kez görüntülenmiştir.

 

Food Sektör: Opack Makine, 47 ülkeye ihracat yapan bir firma olmayı başardı. Küresel pazarlarda yakaladığınız başarının öyküsünü anlatır mısınız?

 Aykan Şişe: Dünyanın birçok noktasında makinelerimiz yer almaktadır ve başarıyla çalışmaktadır. 47 ülkeye ihracat yaptık ve ülkemizi başarıyla temsil ederek, Türkiye’ye değer katmaya çalıştık. Ve bu süreçte ülkemizi temsil ettiğimizi hiç unutmadık.

 

Markalaşmaya ve marka değerimizi arttırmaya çok önem verdik. Kurumsal anlayışımız sayesinde yurt dışındaki firmalarının güveninin kazandık ve çok önemli firmaların çözüm ortağı olmayı başardık. Her yıl çok sayıda fuara katılarak dünyanın her yerine gittik ve oradaki firmalar ile ilişkiler kurduk ve bağlar oluşturduk. Pek çok farklı lokasyonda temsilciliklerimiz var ve şu an dünyadaki her kıtada makinelerimiz çalışmaktadır.

 

 Food Sektör: Opack Makine olarak Ar-ge Çalışmalarına önem verdiğinizi biliyoruz,  son dönemde Ülkemizde ve dünyada önemli şirketlerin başarılı projelerine imza attığınızı takip ediyoruz. Bize biraz bu projelerden bahseder misiniz?

 Aykan Şişe: Opack, dünyanın önde gelen termoform paketleme çözümleri üreticilerinden biridir. Her geçen gün Ar-ge çalışmalarına yaptığımız yatırımlar artmaktadır.

 Türkiye’de ilk kez termoform paketleme makinesine robot ile kaşar peynir dolumunu ekleyerek önemli bir projeye imza attık. Yurt dışına ihraç ettiğimiz makineler yaptığımız inovatif çözümler sayesinde dünyanın beğenisini kazandık. Unlu mamüller sektöründe ise Türkiye’nin en hızlı termoform paketleme makinesini üreterek müşterilerimize saatte 2400 ürün paketleme fırsatı sunuyoruz. Önde gelen otomasyon firmalarının partnerliğinde çok yakında hayata geçireceğimiz robotik projelerimiz ile gıda üreticisi firmalarımızın üretim süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

 

Önemli referanslara sahip

 

Food Sektör: Paketleme çözümleri sunduğunuz sektörlerin başlıcaları hangileridir?

Aykan Şişe: Süt ve Süt Ürünleri, Et ve Et Ürünleri, Sıvı Gıda Ürünleri, Unlu Mamüller, Medikal Ürünleri, Deniz Ürünleri, Kuru Gıdalar paketleme çözümleri sunduğumuz başlıca sektörler. Biz özellikle gıda sektöründe termoform paketleme konusunda uzmanlaşmış bir firmayız dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarının çözüm ortağıyız.

 

Food Sektör: Kısaca paketleme çözümleri sunduğunuz firmalardan bahseder misiniz?

Aykan Şişe: ETİ, Bahçivan, Ekici, Kaanlar, Yörükoğlu, Çoşkun, Kebir Süt firmalarını sayabiliriz. Bu firmalar sektörlerinde önde çok önemli kurumlar olmakla birlikte Türkiye’nin pek çok yerinde fabrikalara sahipler ve ürünlerini satmaktadırlar. Ayrıca Türkiye’nin de lokomotiv firmalarıdır ve yaptıkları ihracatlar ile ülkemize büyük değer katmaktadırlar.

 

“Bizim için en önemli unsur müşteri memnuniyetidir”

 

Food Sektör: Peki,  bahsettiğiniz bu önemli firmalar ile uzun sürelerde çalışmayı nasıl başardınız. Başarınızın sırrını anlatır mısınız?

Aykan Şişe: Bizim için en önemli unsur müşteri memnuniyetidir. Bu yüzden Her zaman müşterilerimiz için en uygun çözümleri üretmekteyiz.

Ayrıca kurumsal yapımız ve güçlü duruşumuz ile her zaman müşterilerimizin yanında olarak onları desteklemekteyiz. 7 gün 24 saat verdiğimiz teknik destek hizmetleriyle de bunu kanıtlamış durumdayız.  Opack Makine, uzman ve güçlü kadrosuyla termoform paketleme sektöründe Türkiye’nin en yenilikçi firması konumundadır. Ürettiğimiz makineler dünyanın en kaliteli paketleme makineleri arasındadır. Ama bizim en önemli özelliğimiz müşterilerimize karşı gösterdiğimiz samimi ve dürüst duruşumuz. Bizim müşterilerimizle aramızdaki güçlü bağın en önemli sebebi de bu özelliğimizdir. 

 

Food Sektör: Son olarak gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Aykan Şişe: İlk hedefimiz dünyanın her yerinde var olmak. Bu yıl katıldığımız fuarların sayını iki katını çıkartarak çok ciddi bir atılımda bulunduk. Önümüzdeki yıl dünyanın en önemli ambalaj fuarı Interpack 2020’ ye katılacağız ve ülkemizi temsil edeceğiz.

Ar-ge çalışmalarımız da hız kazandı ve çok yakında sektöre getireceğimiz yeniliklerle birçok şeyi değiştireceğiz. Sunduğumuz çözümlerle müşterilerimizin üretim süreçlerine katkıda bulunacağız.

ETİKETLER : Opack makina teknoloji ambalaj İstanbul
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör