Süt Kongresinde posterler ödüllendirildi

25-26 Nisan 2019 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 2. Ulusal Sütçülük Kongresi özel sektör ve bilim insanlarından yoğun ilgi gördü. Kongre’ye, Üniversite, Bakanlık ve Sanayiden kayıtlı 500 kişi katıldı. Kongreyi bine yakın kişi takip etti. Kongrede 5’i çağrılı 47 sözlü, 82 Poster sunuldu.
Bu haber 2019-05-02 19:46:19 eklenmiş ve 2357 kez görüntülenmiştir.

 

İki gün boyunca sözlü bildirilerin yanısıra posterlerde katılımcılara sunuldu. Kongrede poster değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilen ve en yüksek puanı alan ilk üç poster ödüllendirildi. Birincilik ödülünü; “Fonksiyonel Süt Ürünlerinin Geliştirilmesinde Spirulina platensis ve Chlorella vulgaris’in Değerlendirilmesi” başlıklı posteri ile Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Akpınar Bayizit, İkincilik ödülünü;  “Probiyotiklerin Farklı Kanser Türlerinde Sitotoksik Etkileri” başlıklı posteri ile Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülay Özcan ve üçüncülük ödülünü; “D3 Vitamininin (Kolekalsiferol) Peynir Zenginleştirilmesinde Kullanımı” başlıklı poster çalışması ile Muratbey Peynir Gıda Mühendisi Sanem Erdoğan aldı.

 

Ödüller kongrenin ikinci günü akşamı düzenlenen gala yemeğinde 2. Ulusal Sütçülük Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr Harun Raşit Uysal tarafından kazananlara takdim edildi. Kongre 2 yıl sonra Ankara Ünşversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü tarafından organize edilecek.

ETİKETLER : Süt kongresi poster yarışması ödül Arzu Akpınar Bayizit Tülay Özcan Sanem Erdoğan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör