Hellim deyince: Koop Süt

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde1958 yılında Eğlence Köyünde Sütçülük Şirketi adı altında faaliyete başlayan Koop Süt, sütün toplanması taşınması ve işlenmesi amacı ile kuruldu.
Bu haber 2019-04-29 23:12:04 eklenmiş ve 4166 kez görüntülenmiştir.

 

Koop Süt 1962 yılında Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’ndan alınan kredi ile bugünkü yeri olan Binayı inşa ederek faaliyetlerine devam etti. 1970 yılından bugüne kadar her yıl yaptığı yatırımlarla kapasitesini ve ürün yelpazesini genişleten Koop-Süt, üretimdeki kalite, hijyen ve standartlara verdiği önemi yıldan yıla artırarak gelişmesini devam ettirdi.

 

İnsan sağlığına büyük önem veriyor

Koop-Süt, yaptığı işin bilincinde olarak insan sağlığına büyük önem veriyor. Bu nedenle hijyeni sağlamak için, üretimde kullanılan tüm makine, ekipman ve donanımlarını buna uygun olarak seçip kullanıyor.  Kooperatif, bunu yaparken de Avrupa Standartlarını baz aldı ve tüm kalite standartlarını Avrupa standart ve tüzüklerine uyumlu hale getirdi. Koop Süt 1 Ocak 2006’dan itibaren Süt ve Sıvı Yağ Ürünleri Üretim ve Pazarlama Koop Ltd olarak ayrı bir tüzel kişilik kazandı. Beşyıl once 2013 yılında, Koop Süt’e destek sağlamak amacı ile toplam 15 kooperatif  katkı koyarak şirket ortağı oldu.

 

 Helal Gıda belgelerine sahip

 Koop-Süt, halkın ve müşterilerin taleplerini karşılamak amacı ile Mart 2012’de Helal Gıda Sertifikasını alabilmek için denetimlerden geçti ve Helal Gıda belgesini aldı. Koop Süt, 2005 yılında başlayan çalışmalar sonucunda, 2006 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem belgesini ve HACCP belgesini, 2008 yılında ise ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistem belgesini aldı. Koop-Süt  bununla da yetinmemiş ,ürünlerinin standartlara uygunluğunu belirten Türk Standartları Enstitüsü (TSE) belgesini de pek çok ürününe aldı.

  

 “Hellim/Haloumi” üretim ve logo kullanım izin belgesini aldı

 Koop Süt ayrıca, Coğrafi İşaretlerin ve Geleneksel Özellikli Ürün Adlarının Korunması Yasası ve Tüzüğü gereği Kıbrıs Türk Sanayi Odası Hellim Denetleme Kurulu tarafından denetlenen ilk fabrika olarak “Hellim/Haloumi” üretim ve logo kullanım izin belgesini aldı. Bugün fabrikaya giren ilk hammaddeden başlayarak, üretimin her basamağında, depolama ve satış aşamalarında kalite kontrol numunelerini alarak kontrol yapmakta olan Koop Süt, sağlıklı gıda üretimi için büyük gayret gösteriyor.

 

ETİKETLER : Koop süt Hellim Kıbrıs KKTC peynir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Süt haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör