HAUS’tan süt endüstrisi için yeni ürünler

HAUS, süt endüstrisi ürün gamını geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyor. 2019 yılında üretmeye başladığı Maxclean Bacterıa ve Maxcream 2T makinelerini ilk kez Foteg İstanbul Fuarında görücüye çıktı.
Bu haber 2019-03-15 19:12:17 eklenmiş ve 4392 kez görüntülenmiştir.

 

HAUS, süt uygulamaları için özel olarak tasarlanmış ve yüksek teknolojiyle üretilmiş Max Serisi süt separatörleri, Milkotune otamatik standardizatörü ve DDF Serisi gıda dekantörleriyle endüstrisi için sektörün ihtiyaçlarına cevap veriyor. Özellikle 2015 yılında kurduğu AR-GE Merkezi sonrası yapmış olduğu çalışmalarla süt uygulamaları için ürettiği makinelerde teknolojisini geliştirdiği gibi ürün yelpazesini de genişletiyor.

 

Pazar ihtiyaçları doğrultusunda mevcut ürün gamında bulunan 5 ton/saat ila 40 ton/saat arası kapasitede Maxcream krema separatörü ve Maxclean klarifikasyon (temizleme) separatörlerine ek olarak 2 ton/saat kapasiteli yeni otomatik deşarj yapabilen ilk yerli süt separatörünü pazara sunuyor. Ayrıca pastörizasyon işlemi öncesi bakterilerin ve sporların sayısını azaltmak amacıyla bakterileri ortadan kaldıracak olan Maxclean Bacterıa separatörünü piyasaya sürüyor. Böylelikle, HAUS dünya çapında hizmet sunduğu küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını daha geniş kapsamda karşılamaya başlıyor.

 

Max Serisi separatörlerde dişli sistem yerine kayışlı sistem tercih eden HAUS, bu sayede enerji verimliliği yüksek, daha sessiz ve titreşimsiz, yüksek performanslı makineler sağlıyor. Yeni nesil büyük kapasiteli makinelerde tambur ve üst tesisat grubunu sökmeye gerek kalmadan kayış değişimi çok daha kısa sürelerde ve çaba harcanmadan yapılabilir hale geliyor. Ayrıca separatörlerinde yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları sonucunda firma, yağ kaçak oranlarının maksimum %0.05 seviyesinde olmasını garanti edip maksimum performansla verimliliği arttırıyor.

 

HAUS yapmış olduğu pazar araştırmaları, Ar-Ge çalışmaları ve ileri üretim teknolojisi paralelinde süt endüstrisinde beklentilerin ötesinde ürün ve hizmet sağlıyor.

 

Ayhan Sicimoğlu, HAUS ile adına markalı zeytinyağı üretiyor

Türk müzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı, iş insanı Ayhan Sinan Sicimoğlu, Akhisar’da Alhatoğlu işbirliği ve HAUS üretim tesisiyle kendi adına marka olan zeytinyağı üretimine başladı.

 

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 8. Dünya Zeytin Günü bünyesinde hasat şenliği kutlandı. Etkinlik kapsamında “Ayhan Sicimoğlu Zeytinyağları - Zeytin İşliği” tesisinin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. HAUS Pro 21 zeytinyağı üretim tesisi kullanılan işliğin açılışına HAUS çalışanları da katılarak, katılımcılara üretim tesisi ve soğuk sıkım hattında bilgi verdiler. Alhatoğlu ailesine ve Ayhan Sicimoğlu’na zeytin ve zeytinyağına katkılarından dolayı teşekkür eden HAUS ekibi, açılış için hediyelerini takdim ettiler.

 

TAGEM, HAUS ile “Zeytini Etkin Temizleme” proje toplantısı gerçekleştirdi

 HAUS’un, Tarım ve Orman Bakanlığı Araştırma-Geliştirme Destek Programı 13. Proje Çağrısına sunulan, özet ismi ile “Zeytini Etkin Temizleme” projesi onaylandı ve proje ortakları ile bakanlık birimleri arasında ilk denetleme toplantısı gerçekleşti. Toplantı TAGEM adına Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Aydın, Aydın Tarım İl Müdürü Ahmet Öktem, Efeler İlçe Müdürü Mehmet Esen, proje ortağı İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Ünal Kaya ve mühendisleri Dr. Didar Sevim, Dr. Oya Köseoğlu, TAGEM Proje Sorumlusu Esin TOPARLAK İle HAUS Genel Müdürü Hakkı Gözlüklü, HAUS Arge Merkezi Müdürü Uğur Şumnulu ve Proje Yürütücüsü Murtaza Çakaloğlu katılımıyla gerçekleşti.

 

TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Aydın, sanayi ile bakanlığın ortak projeler üretmesinin ülke ekonomisine katkısını ve yerlileşmenin önemini vurguladı. Bu vesile ile şirketimizi başarılarından dolayı tebrik etti. Paralelinde HAUS Genel Müdürü Hakkı Gözlüklü “Devletimizin destekleri ile birçok projeye imza atıyor, dünyanın her yerinde HAUS markasını ulaştırarak ülke tanıtımına da katkıda bulunuyoruz” dedi. Sunumların ardından yapılan fabrika turunda kullanılan son teknolojinin üretime etkisi katılımcılarda hayranlık uyandırdı.

 

 

ETİKETLER : HAUS Hakkı Usta Hakkı Gözlüklü zeytin süt max
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör