Uluslararası Hayvansal Gıdalar Kongresi Kıbrıs’ta

2.Uluslararası Hayvansal Gıdalar Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Canan Hecer, Kongreyi Food Sektör Dergimiz için değerlendirdi.
Bu haber 2018-09-28 11:52:18 eklenmiş ve 2425 kez görüntülenmiştir.

2.Uluslararası Hayvansal Gıdalar Kongresi‘ni, Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 8-11Kasım 2018 tarihleri arasında Concorde Luxury Resort Otel’de düzenlemenin büyük heyecanı içerisindeyiz. 

 

Uluslararası Hayvansal Gıdalar Kongresi’nin ilki,  büyük bir katılımla Girne’de düzenlenmiştir. Merit Park Otel’de 10-13 Kasım 2016 tarihleri arasında 4 gün süren kongrede hayvansal gıdaların üretimi, analizi ve hijyeninin sağlanması ile ilgili üretim ve/veya satış yapan firmaları hedef kitlelerle buluşturarak bu alandaki yeniliklerin tanıtılmasını ana hedef alan kongrede, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve Türkiye’den toplam 8 çağrılı, 67 sözlü ve 99 poster bildiri sunulmuştur. Hayvan kökenli gıdaların hijyenine ve teknolojisine yönelik konularda faaliyet gösteren hem üniversitelerin ilgili bölümlerindeki hem de kamu ve özel sektörde bu konuyla ilgili araştırma, analiz, üretim, muayene ve kontrol alanlarında çalışan meslektaşlarımızla birlikte mevcut gelişmeler çerçevesinde bilimsel, ve teknolojik alanlardaki bilgilerimizin güncellendiği, problemlerin paylaşıldığı ve en önemlisi çözüm önerilerinin üretildiği bir kongre olmuştur.

 

Bu yıl da  8-11Kasım 2018 tarihleri arasında Concorde Luxury Resort Otel’de düzenleyeceğimiz kongremizde 5 farklı ülkeden 6 çağrılı konuşmacımızı sizlerle buluşturuyoruz. Helsinki Üniversitesi’den  Prof. Dr. Per Erik Joakim Saris, Bologna Üniversitesi’nden Prof. Dr.Giampiero Pagliuca, Murcia Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gaspar Ros Berruezo, Slovak Teknoloji Üniversitesi’nden Doç. Dr.  Daniela Smogrovicova , Warmia and Mazury Üniversitesi’nden Dr. Anna Sylwia Tarczyńska uzman olduğu alanlardaki bilgilerini bizlerle paylaşacaklar.

 

“Bilgi paylaştıkça çoğalır” sloganıyla yola çıktığımız kongremizin paylaşımcı ve verimli ortamı içinde Kıbrıs adamızın muhteşem doğasında sizlerle tekrar birlikte olmaktan ve bilgiyi paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağız.

http://www.foodanimalcongress2018.com/

En içten dileklerimizle.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör