Gıda ile ilgili her şey Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda

Sürdürülebilir Gıda Konferansı, ile Dünya gıda günü buluşması ‘Gıdanın Geleceğini Şekillendirmek’ temasıyla 17 Ekim’de İstanbul’da Fairmont Quasar Otelinde toplanacak.
Bu haber 2018-09-18 15:45:57 eklenmiş ve 4566 kez görüntülenmiştir.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası–TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin iş birliğinde, Dünya Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) destekleriyle gerçekleşecek konferans, gıda sektörünün sürdürülebilir geleceğinin tartışılacağı önemli bir platform olacak. Konferansın önemli konukları arasında, tüm dünyada gıda ve içecek üreticilerinin en önemli temsilci organı olan Food&Drink Federation’ın Başkanı Ian Wright ile FAO Avrupa ve Orta Asya Genel Direktör Yardımcısı Vladimir Rakhmanin yer alıyor.

 

Artan küresel nüfus karşısında, güvenli çevresel sınırlar içerisinde sağlıklı ve besleyici gıda sağlayabilmek, bugün insanlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan birini oluşturuyor. 2024 yılına kadar 8 milyara ulaşması beklenen dünya nüfusunu sürdürülebilir, güvenli ve sağlıklı bir şekilde beslemek, dünya gıda endüstrisinin karşı karşıya olduğu kritik konuların başında geliyor. Günümüzde teknolojinin toplumdaki artan rolüne uyum sağlamanın yanı sıra tüketicinin daha besleyici, kişiselleştirilmiş ve izlenebilir gıda talebine cevap verme ihtiyacı da giderek artıyor. Tüm bu konuları tartışmak üzere T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası–TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi, ‘Gıdanın Geleceğini Şekillendirmek’ temasıyla Sürdürülebilir Gıda Konferansı 2018 ’i gerçekleştiriyor.

  

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) katkılarıyla 17 Ekim’de Fairmont Quasar Oteli’nde toplanacak konferansta; sürdürülebilir gıda tedarik ve tüketimi için, tüketici davranışlarından şeffaf tedarik zincirine, ambalajlamadan gıda atığına, çevresel etkilerden sürdürülebilir tarıma, sürdürülebilir perakende zincirlerinden ekosistemin korunmasına kadar pek çok konu tartışmaya açılacak.

 

Sürdürülebilir büyümenin parametreleri tartışılacak

 

Konferansta ayrıca gıdada sürdürülebilir büyüme ve tarım, inovasyon, dijital dönüşüm, kaynak verimliliği, değişen tüketici ve sağlıklı beslenme yaklaşımı, şeffaf tedarik zinciri, sorumlu pazarlama, sürdürülebilir gıda perakendeciliği, yiyecek, içecek sektörü ve sürdürülebilir gıda, yerel gıdalar ve kültür, sürdürülebilir gıda sistemleri için finansman, tarımın önemi, iş birliği ve yerel gıdaların korunması gibi gıdanın sürdürülebilir geleceğini ilgilendiren pek çok konu masaya yatırılacak.

 

Dünyadan ve Türkiye’den önemli isimler, Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda

 

İş dünyası, kamu, bilim ve sivil toplum alanlarından ulusal ve uluslararası uzmanların katılacağı Sürdürülebilir Gıda Konferansı’na tüm dünyada gıda ve içecek üreticilerinin en önemli temsilci organı olan Food&Drink Federation’ın Başkanı Ian Wright ve FAO Avrupa ve Orta Asya Genel Direktör Yardımcısı Vladimir Rakhmanin de katılarak, sürdürülebilir gıdanın geleceği hakkındaki görüşlerini paylaşacak.

 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan bürokrat ve önemli isimlerin de katılacağı konferansın öne çıkan diğer konuşmacıları arasında; Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ülker CEO su Mehmet Tütüncü, Aromsa Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yasa, Söke Değirmencilik CEO’su Başar Kılıç, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, İstinye Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Özertan ve Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Ferman yer alıyor.

 

‘Beslenme: Daha İyi Gıda’  konusu için Yan Etkinlik!

 

Sürdürülebilir Gıda Konferansı 4. yılında ‘Beslenme: Daha İyi Gıda’ yan etkinliğiyle doğru beslenme farkındalığı, yerel gıda kültürü, gastronomi, organik gıdalar, alternatif beslenme modelleri, özel risk grupları ve kamu politikaları üzerine beslenme konusunu çok boyutlu farklı oturumlarla irdeleyerek birey ve toplum sağlığının dinamiklerini ölçmeyi amaçlıyor.

 

İş dünyasının desteği sürüyor

 

Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda Sürdürülebilir Tarım Ana Sponsoru Reis Gıda olurken, Platin sponsorlar olarak Ülker ve Pınar, Altın Sponsor olarak Aromsa ve İntertek, Gümüş sponsor olarak CHEP Türkiye ve Aroma, Bronz sponsor olarak da Söke Değirmencilik, Kalite Sistem Mérieux NutriSciences, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, Danfoss, Denizbank ve  ÇEVKO destek verecek.

 

Sürdürülebilir Gıda Konferansı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.surdurulebilirgidakonferansi.com internet sitesi üzerinden erişebilir, program detaylarını takip edebilirsiniz.

ETİKETLER : gıda konferans kongre
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gıda haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör