“İyi Yaşam” markaları açıklandı

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen ve Sustainable Brands Istanbul iş birliği ile gerçekleştirilen Consumer Connect – İyi Yaşam (Good Life) Araştırması sonuçlandı. Araştırmanın sonuçlarına göre tüketicilerine iyi yaşama ulaşabilmeleri konusunda en çok yardımcı olan ilk 3 firma Arçelik, Ülker ve Samsung oldu. Aynı zamanda, raporda 17 farklı kategoride “İyi Yaşam” sağlayan markalar da açıklandı.
Bu haber 2018-08-06 15:16:40 eklenmiş ve 1600 kez görüntülenmiştir.

 

“İyi Yaşam”ın tanımı değişti…

 Nielsen Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan, “İyi yaşam tanımı, son yarım yüzyılda küreselleşme süreci ile birlikte hızlı değişim gösterdi. Bireysel özgürlük, sağlık ve mutluluk gibi iyi yaşamı belirleyen değerler; para, statü ve kişisel başarı arayışını değiştirmeye başladı. Bütün bunlara ek olarak; ekonomik, sosyal, teknolojik ve doğal sistemdeki mevcut değişikliklerden sonra, kolektif refah için birey veya tüketici olarak, daha fazla kişi davranışlarını da gözden geçirmeye başladı. Bu nedenle, artık tüketiciler markaların ve tüketimin etkilerini sadece kendilerinin ve ailelerinin refahı için değil, aynı zamanda toplumların, ülkelerin ve ekosistemin geleceği için de anlamak istiyorlar. Bu noktada, hayatın her zamankinden daha iyi bir şekilde yeniden yapılandırılmasında markaların daha çok sorumluluk taşıdığı anlaşılıyor.” dedi.

 

Sustainable Brands Istanbul Başkanı Semra Sevinç yaptığı açıklamadaGeçtiğimiz yıl küresel olarak Sustainable Brands®, markaların iyi yaşam için değişen tanımını ve gerekliliklerini etkinleştirmek amacı ile ‘Good Life-İyi Yaşam’ inisiyatifini başlattı. İnisiyatifin çalışmaları kapsamında; Sustainable Brands Istanbul olarak bizler de dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de Nielsen ile iş birliği yaparak Consumer Connect – İyi Yaşam Araştırması’nı gerçekleştirdik. Araştırma, Türk tüketicilerin yaşam tarzlarına, tüketim alışkanlıklarına, iyi yaşamı yeniden tanımlayan ve şekillendiren değerlere odaklanıyor. Bu araştırma markalara, tüketicilerine iyi yaşam sunarak marka sadakatini artırma ile ilgili fırsatlar sunuyor. Ayrıca, tüketici açısından iyi bir yaşam sunan, iyi yaşam ile bağlantılı olan markalar da bu araştırmada ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.

 

Didem Şekerel Erdoğan ve Semra Sevinç ortak bir açıklama da gerçekleştirdi. Yapılan ortak açıklamada; Sustainable Brands global topluluğundan ilham alınarak, iyi bir yaşamın tüketiciler için ne anlama geldiği ve yaşamlarındaki bu yeni hedeflere ulaşma sürecinde markaların kendilerine nasıl destek verecekleri ile ilgili düşünceleri ortaya koyan araştırma çalışmasının ve ‘İyi Yaşam Markaları’nın her yıl açıklanmasının planlandığı ifade edildi.

 

17 farklı kategoride birinciler açıklandı…

Nielsen Türkiye tarafından yürütülen Consumer Connect – İyi Yaşam Araştırması’nda görüşülen kişilere, ayrıca, 17 farklı sektör için "Sizce bu sektörde tüketicilerine iyi yaşama ulaşabilmeleri konusunda en çok yardımcı olmaya çalışan firma ya da marka hangisidir?" sorusu da yöneltildi. Elde edilen sektör bazlı sonuçlara göre, her kategoride “İyi Yaşam” sağlayan ilk sıradaki firmalar şu şekilde sıralandı:

 

-          Alkolsüz İçecek (Su/Meyve suyu/Meşrubat): Dimes

-          Bankacılık ve Finans: Garanti Bankası

-          Beyaz eşya: Arçelik

-          Ev temizlik ürünleri: Domestos

-          Gıda: Ülker

-          İnşaat ve inşaat malzemeleri: Tekzen

-          Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri: Avon

-          Mobilya: İstikbal

-          Moda / Giyim / Tekstil: LC Waikiki

 

           Oteller / Restoranlar/ Cafeler: Hilton

-          Otomotiv: Mercedes- Benz

-          Sağlık: Medical Park

-          Teknoloji: Samsung

-          Telekomünikasyon (Telefon, İnternet, TV yayın vb.): Turkcell

-          Ulaşım: Türk Hava Yolları

-          Yapılan araştırmada, oyuncak ve ambalaj kategorilerinde öne çıkan bir marka olmadığından, bu kategorilerde firma isimleri paylaşılamamaktadır.

 

 

ETİKETLER : Nielsen marka Arçelik Ülker Samsung ödül
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör