Felda Iffco ‘Endüstriyel Yağlarına Genel Bakış’ konferansı düzenledi

Sektörün en büyük yağ üreticilerinden Felda Iffco tarafından endüstriyel gıda pazarı üreticileri için özel organize edilen konferansta amaç sektörü genel bakış adı altında ele alıp, son dönem trendlerinden, problemlerden, sektördeki yeni yaklaşımlardan söze etmek idi. Bu konulara destek sağlayacak konuşmacılar dünyanın farklı ülkelerinden gelip, derin bilgiler barındıran sunumları ile sektöre büyük fayda sağladı.
Bu haber 2015-04-14 13:43:05 eklenmiş ve 6765 kez görüntülenmiştir.

Endüstriyel Yağlarına Genel Bakış Konferansının açılışı 24 Mart günü şık bir öğle yemeği ile Ceylan Intercontinental otelinde yapıldı. MPOC (Malezya Palm Yağı Konseyi) nin  katkı sağladığı konferans Türkiye’deki belli başlı sanayicilerin katılımıyla Bosphorus salonunda gerçekleşti. Konferansta Dünya yağ ticaretinde palm yağı’nın yeri Dr. James Fry tarafından aktarılırken, bu konuşmayı tamamlayıcı ve can alıcı konuşmayı,  Felda Iffco Türkiye Ticaret Müdürü, Güven Geriş yaptı.   Palm yağının anavatanı olan Malezya’dan da uzmanlar önemli sunumlarıyla katılım sağladı. Endüstriyel Gıda Sektöründe farklı Palm Yağı uygulamaları ile ilgili farkındalık sağlamak için Protein ve Gıda Teknoloji Birim Müdürü, Dr. Miskandar Mat Sahri, önemli saptamalarda bulundu.

Bunların yanı sıra sektöre finansal anlamda da ışık tutmak için LMC International danışmanı Dr. James Fry, önümüzdeki döneme ait bitkisel yağ fiyatlandırması ile ilgili yararlı bilgiler verdi. Katılımcıların oldukça memnun kaldığı konferans bir vitamin niteliğinde gerekli tüm bilgileri kapsıyordu. Konferans sektöre yeni bir yaklaşım kazandırmak amacıyla Felda Iffco pazarlama müdürü İdil Akbaba’nın moderatörlüğünde yürütülen interaktif bir panel ile son buldu. Bu panelde Endüstriyel gıda yağlarında sürdürülebilir müşteri odaklılık; inovasyon ve katma değer yaklaşımları tartışılarak yeni bakış açıları geliştirildi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yağ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Corona Covid 19 cirolarınızı nasıl etkiledi?
Çok etkiledi
Az etkiledi
Kısmi etkiledi
Hiç etkilemedi
Ciromuz arttı
Food Sektör Dergisi 20. yıl
© Copyright 2021 Sidas Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Organizasyon
Makale
Turizm
Gıda
Fuar
Food Sektör